Марія Варна, кореспондент

Як побудувати робота, зрозуміти фізичні явища і навіть провести свій власний хімічний досвід — всі ці речі не складні і зрозумілі дітям. В цьому ми змогли переконатись на фестивалі освіти Stem.

Фестиваль Stem, який пройшов 23 вересня в Музеї цікавої науки — це фестиваль інноваційної освіти, робототехніки, програмування і точних наук. Таким незвичайним чином хлопчиків і дівчаток залучають до науки і показують — це зовсім не так нудно, як буває у школі.

Лілія Леонідова

Всё это организовывалось для того чтобы привлечь как можно больше внимания наши подростков, молодое поколение, которое, мы считаем — это наше будущее, к новым технологиям, к новым профессиям. К тому чтобы они понимали с чем это едят и что с этим делать. На сегодняшний день Stem-фестиваль представляет очень много участников в IT-технологии, в робототехнике, очень много лекций, которые позволят подросткам, детям, молодежи, узнать перспективы новых профессий.

Так, наприклад, працівники Національної академії харчових технологій зібрали біля свого стенду багато дітей. Тут показали як зробити самому лавову лампу, створити непроникну тканину і надути кульку за допомогою пляшки. Провели і досвід «Штучна кров», однак боятися не варто — все відбувається не по-справжньому і виключно завдяки хімічній реакції.

Вікторія, кафедра технологій питної води ОНАХТ

Это обычная химическая реакция: родонит калия и хлорное железо. Взаимодействуют и получается такой кроваво-красный цвет. Берется обычная вода, подкрашивается пищевой, можно обычную краску, можно зеленку — всё что есть дома под рукой. Как известно, две фракции не смешиваются. Добавляем любую шипучую таблетку и из-за того что выделяется газ пузырьки, окрашенные в цвет поднимаются вверх. Таким образом, можно украсить детскую комнату. 

Сучасні діти, як і в будь-який інший час не сидять на місці, їм цікаво розвиватися і постійно дізнаватися щось нове. Тільки тепер на зміну звичайним іграшкам і конструкторам приходять роботи, які зовсім скоро, як заявляють фахівці, остаточно прийдуть в наше повсякденне життя.

Дмитро Слуцький, тренер з робототехніки

Если посмотреть по тенденциям развития робототехники, вот то поколение, которое мы сейчас учим, оно выйдет во взрослую жизнь через лет 6-7. К этому моменту мобильная робототехника, промышленная робототехника, вообще вся робототехника, даже у нас в Украине будет в повседневной жизни по полной программе. Это связанно со статистикой, технологии которые развиваются на предприятиях, машины с автопилотами, роботы полицейские, которых начали запускать в Дубаях. Будет огромное кол-во людей, которые останутся без работы, но появится огромное кол-во вакантных мест на робототехнику, на электронику, на программирование.

Торкнулися на фестивалі Stem не тільки освіти у сфері точних наук, а й знаннь про культуру. Так, проект Orman взяв собі девіз «Про мистецтво простими словами» і був створений спеціально для того, щоб виростити всебічно розвинених дітей, які розуміють мистецтво і живопис.

Олена Косяк, дизайнер

Создаем встречи с художниками разными, нашими украинскими. Ещё мы водим детей в музеи, рассказываем про картины, про искусство абсолютно по-новому. Это не те былые встречи в музее, когда вы ходите и смотрите. Здравствуйте, а это вот Шишкин, его «Сосновый лес», посмотрите какие прекрасные мишки. Абсолютно всё по-другому, меняется подход к детям.

Потрапивши на фестиваль Stem в Музей цікавої науки відразу ж виникає лише одне питання: що ж почати дивитися в першу чергу, якщо встигнути побачити хочеться все? Адже експонати і стенди, які були там представлені, здивують не те що дітей, а й багатьох дорослих.

Я приехал к внучке с Измаила и она мне сказала: «Пойдем сюда». Она была здесь с подружками и привела меня сегодня. Я уйти не хочу и мне очень нравится.

Давно пора звикнути, що сьогодні технології — це не просто гаджети для розваг, це ті пристрої, які вже змінюють наше життя і створюють нові професії. Так що в подальшому нам потрібно тільки вчитися жити в світі майбутнього, IT-технологій і роботів. До того ж, нове покоління вже набагато краще дорослих справляється з цією технікою.

Комментарии закрыты