30 березня, в Одеській Національній Академії Харчових Технологій, пройшло відкриття унікальної в Україні лабораторії сенсорного аналізу. Саме такий тип аналізу, дозволяє працювати з найскладнішим — з органами чуття людини, створюючи ідеальні умови для спілкування дегустатора з продуктом, у нашому випадку — з вином, за надання якого Академія особливо вдячна винному заводу «Шабо».
Оксана Ткаченко, каф. безпеки експертизи та товарознавства ОНАХТ
Температура, запахи, освещение, ветер, вы знаете. оказывает даже влияние неправильный, какой-то взгляд человека, который находится рядом с тобой.
Георгій Матьяр, прац. кафедри комп’ютерної інженерії
Эта лаборатория позволит нам дегустировать новую продукцию. Вообще, в принципе, оценивать качество продукции и всё это доносить производителю. То есть, выводить продукцию на новый уровень. Таких лабораторий в Украине ещё нет, это первое вот такое, а у нас всё по французскому аналогу.
У світі існує обладнання, яке здатне розкласти вино буквально на молекули, давши зрозуміти, який компонент відповідає за запахи і смаки. Однак, в 2017 році, техніка все ще не може оцінити потенціал вина так, як це зробить людина з допомогою всіх її органів чуття.
Оксана Ткаченко, каф. безпеки експертизи та товарознавства ОНАХТ
Но, к сожалению, все эти инструментальные методы анализа, не могут дать ответ на простейшие вопросы. Нравится-не нравится, вкусно-не вкусно, сколько будет жить? На эти вопросы ни одна машина, ни одно «железо» не ответит. Только человек, который много пробует и следит за эволюцией вина, может ответить, что это вино проживет ещё 7 лет или 10 лет.
Крім дегустацій, лабораторія, перш за все, буде навчальним простором на базі Одеської Національної Академії Харчових технологій, де спеціалісти зможуть розкладати продукти, створюючи нові або вдосконалюючи вже існуючі.
Оксана Ткаченко, каф. безпеки експертизи та товарознавства ОНАХТ
Эта лаборатория, это прежде всего, площадка учебная. Здесь будут учиться и проходить этот курс сенсорного анализа студенты всех выпускающих кафедр, которые учатся, как производить молоко, как производить мясо, как производить хлебобулочные изделия и так далее. Мы заключаем договор сейчас, с лабораторией сенсорного анализа в городе Брешиа, Италия, это самая крупная лаборатория сенсорного анализа. Мы начинаем с ними работать, мы отправляем туда на стажировку нашего специалиста.
Живучи в столітті активного розвитку технологій, споживання і обговорення продуктів харчування також йде у віртуальний простір. Тому, зустрічі в лабораторії, пізніше, можуть перетворитися на справжній тренд і місце, де люди зможуть зустрічатися і отримувати задоволення, дегустуючи продукцію.
Оксана Ткаченко, каф. безпеки експертизи та товарознавства ОНАХТ
На самом деле, лаборатория, это площадка, на которой смогут общаться потребители и эксперты. Или просто потребители с пищевым продуктом. Не виртуально, а вживую. Мы кушаем на ходу, мы не понимаем, что еда — это часть удовольствия, которое люди получают от жизни. В чем парадокс французов, да? Которые сидят за столом 2 часа в обед и могут 3 часа сидеть вечером, они разговаривают, они медленно кушают, они получают удовольствие от еды.
Подібний майданчик є багатофункціональним і, також, тут споживачі зможуть отримати знання про те, що являють собою сьогодні продукти харчування і як їх правильно вживати. Говорячи про вино, в лабораторії розкажуть, як поєднувати вино з їжею і розбиратися у смаковій палітрі.
Оксана Ткаченко, зав. каф. безпеки експертизи та товарознавства ОНАХТ
Что нужно делать в первую очередь? Кушать, а потом делать глоток вина или наоборот? Есть масса нюансов, которые привнесут в жизнь обычных потребителей некий какой-то новый нюанс, некую какую-то краску.
Створення лабораторій такого типу, дає можливість зробити знання про харчову науку більш доступним і розвивати якість харчових технологій. Дізнаючись щось нове про продукти, час проведений людиною за столом буде відрізнятися від швидкого споживання їжі, даючи їй можливість насолоджуватися процесом.