Одеська бібліотека імені Грушевського в своїй гостинній регулярно проводить читання присвячені тим чи іншим відомим письменникам. 3 жовтня присвятили Івану Яковичу Франко. “Одеський обласний центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді” разом із учнями та студентами регіону згадували найкращі вірші письменника. Іван Франко є одним з найвидатніших письменників слов’янських народів, і з кожним роком його ім’я завойовує дедалі ширшу світову славу, кажуть організатори.
Наталя Михайленко, керівник центру патріотичного виховання
«Ми проводили в травні Шевченкові читання і зрозуміло, що є величезний попит у учнів шкіл Одеси і Одеської області, саме вот виступати зі своїми віршами улюбленими Шевченка і ми спробували так само сьогодні зробити Франкові читання. І нас дуже тішить то, що у нас більше 30 учасників і саме цікаве, що попит дійсно величезний, навіть прийшли діти які ми не отримували від них заявок, але вони все одно прийшли, це дійсно дуже тішить»
Такі заходи створені з метою збереження нематеріальної культурної спадщини України. А головна мета подібних зустрічей популяризувати серед дітей та молоді видатні постаті української культури, зокрема Івана Франка.
Андрій Хаєцький, центр патріотичного виховання
«До нас долучилося більше 30 дітей, кожен з яких обрав або вірш або пісню співатиме на вірші Івана Франка, хтось виконуватиме свої власні тексти. Це дуже цікавий досвід, по суті це інтерактивне вивчення творчості Івана Франка, тобто залучати дітей до таких читань на наш погляд є дуже важливою.
Іван Якович Франко народився 27 серпня 1856 року. Видатний письменник, майстер різноманітних літературних жанрів, людина високої культури — він прагнув весь свій талант і знання віддати народу, присвятити боротьбі за його звільнення від соціального і національного гніту.
Валерія Пустовіт, школярка
«Я вибрала вірш, гімн (вічний революционер), він дуже зараз для нашої країни актуальний, це свобода патріотизм, любов до свого народу, могутність нашого народу. Ну і взагалі це дуже чутливий вірш»
«Ні попівськiї тортури, Ні тюремні царські мури, Ані війська муштровані, Ні гармати лаштовані, Ні шпіонське ремесло В гріб його ще не звело.»
Аріна Кречіх, школярка
«Я пришла со школы 38 и буду сегодня выступать не так как все, я буду немножко особенной, буду петь песню «Чого являєшься мені у сні своє» написаним Іваном Франком»
«Чому являєшься мені у сні? Чому уста твої німі?»
В читальному залі звучали вірші та пісні на вірші Великого Каменяра. Захід пройшов в теплій і дружній атмосфері.