В Одеському історико-краєзнавчому музеї відбулась науково-практична учнівська конференція, присвячена 100-річчю початку Української революції 1917-1921 років. У заході брали участь не лише одинадцятикласники Одеської гімназії №2, але й студенти історичного факультету. А робітники музею провели екскурсію, зануривши всіх присутніх в епоху тих часів.

Одинадцятикласники Одеської гімназії №2 підготували доповіді про революцію, якій сьогодні виповнюється сто років; а директор гімназії розповів, чим важливі і ті події — і сьогоднішня конференція.

Сергій Вегерчук, директор Одеської гімназії №2

Сьогодні досить важлива подія, тому що ми в лютому відмічаємо сто років від дня Лютневої революції, яка відбулась в світі. Вона дуже важлива, дуже серйозна, і ми не могли пройти повз неї. Нам дуже важливо, щоб ми розуміли, що Лютнева революція була досить демократичною. І який вплив був на Україні. Діти за наслідками даної конференції зроблять свій висновок щодо оцінки Лютневої революції.

Як зазначив один зі студентів історичного факультету, який також приймав участь у конференції, зазвичай учні дійсно демонструють великий інтерес до історії. Кожного уроку вимагають нових знань — і навіть іноді вступають в дискусії з викладачами.

Владислав, студент ОНУ ім. Мечникова

Существует множество разных вопросов, которые интересуют именно учеников. И они несомненно вступают в дискуссии с учителями. Они находятся в таком возрасте, когда им интересно. Когда они много чего не знают. И вот они требуют каких-то новых знаний. И, получается, каждый урок они интересуются чем-то новым.

Самі ж учні зізнаються: такі конференції дійсно цікаві, протягом таких заходів можна не лише дізнатись багато нового, а й роздивитись експонати краще, ніж на звичайній шкільній екскурсії.

Ігор, учень Одеської гімназії №2

Во-первых, в первую очередь, это интересно самим ученикам, это интересно музеям. Мы в ходе проведения таких мероприятий всегда узнаем что-то новое, мы имеем возможность соприкоснуться с историей. Мы имеем возможность рассмотреть экспонаты чуть ближе, чем на экскурсиях.

Про те, який вагомий внесок зробила Лютнева революція в розвиток українського суспільства, зазначив заступник директора Одеського історико-краєзнавчого музею Юрій Слюсар.

Юрій Слюсар, заступник директора музею

Ці матеріали, які тут, вони показують, що при всій строкатості подій в Одесі, все ж таки українська складова цих подій чітко видна. Якщо ви роздивитесь розділи експозиції, ви побачите: з самого початку, серед червоних прапорів, які зазвичай підіймають революціонери всіх часів і простору, як то кажуть, замайоріли жовто-блакитні прапори.

Як показує досвід, історія повторюється. І щоб бути готовим до кожного її нового витка, необхідно знати те, що було до нас. Адже в подіях, які відбувались сто років тому, можна побачити і те, що сьогодні нас оточує.

Юрій Слюсар, заступник директора музею

Як тоді казали: царя скидали разом, а потім, коли почали вирішувати питання, як жити далі, то почалися великі розбіжності.

 

Комментарии закрыты