Написати комп’ютерну гру за два дні. В Одесі вперше пройшов всесвітній дводобовий марафон Global Game Jam, для створювачів ігор — це головні змагання року, понад 42 000 програмістів одночасно беруться створювати ігри на оголошену тему. Як пройшов марафон, детальніше в сюжеті.
Всесвітній рух Global Game Jam було засновано у 2008 році у Сан-Франциско, США. З того часу він охопив більше 100 країн світу та залучив десятки тисяч учасників. Раз на рік, наприкінчі січня, професіонали та ентузіасти ігробудівництва збираються разом, щоб наступні 48 годин попрацювати над розробкою комп’ютерних ігор. Тема, якій ці ігри мають відповідати, оголошується центральним оргкомітетом о 17:00 місцевого часу.
Сергій Артеменко, завідувач кафедри комп’ютерної інженерії ОНАХТ
Global Game Jam сегодня первый раз проводиться в Одессе, это всемирный хакатон, в котором принимают участия более чем 100 стран, более 7-ста локаций по всему миру, более чем 100 человек по всему миру. Сегодня Одесса тоже вступила в данный хакатон и начинаем мы сегодня с объявления темы в результате этого, ребята в течении 48 часов, должны написать игру, представить ее жюри и затем уже будет приводиться отбор на международном уровне лучших игр. Я хочу отметить тот факт, что игростроительное сообщество в Одессе набирает обороты и мы в качестве учебного заведения обращаем на это очень пристальное внимание и начинаем подготавливать специалистов по разработке игры так как по программированию, так как и по гейм дизайну.
В залі Одеської харчової академії — аншлаг, близько 50 учасників чекають на оголошення теми та готові розпочати боротьбу. В цьому році за головний приз змагалися 9 команд. A тема для створення комп’ютерної гри була — трансмісія.
Богдан Єгоров, ректор ОНАХТ
Сегодня, очень интересное, торжественное мероприятие, впервые на базе академии пищевых технологий проходит хокатон, хокатон Global Game Jam. Цель выявлять креативных людей, формировать команды, учить командному способу решения проблем, задач, объединение студентов, интернационализация образования, тут очень много задач- это такая мульти функция и я очень рад, что это проходит на базе нашей академии, с одной стороны это ответственность огромная, с другой стороны этот статус нас обязывает пересмотреть, опять же таки, свои достижения, что бы двигаться дальше таки вперед
Правила створювання гри були без обмежень. Була надана можливість працювати у команді будь-якого розміру чи поодинці, використовувати будь-які інструменти чи технологію, навіть можна було розробити не комп’ютерну, а настільну гру. Головне — створити гру протягом джему та поділитися її кодом на офіційному сайті. Так як робота тривала до неділі , існувала можливість переночувати прямо на місці проведення, щоб менше відволікатися від розробки гри. На місці були напої та їжа.
Володимир, учасник хакатону
Очень круто, что в Одессе…в Одессе и так много айтишников, много ай-ти компаний и мне кажеться, что игровое направление только начинает зарождаться здесь у него большие перспективы, много очень талантливых и умных людей.
Основним призом для кожного учасника є, по-перше, власний проект, який згодом можна удосконалити та випустити на комерційній основі. Також унікальною є атмосфера творчості та співпраці, яка створюється на хакатоні. Багато знайомств з джему перетворюються у міцні професійні зв’язки.
Анастасія Смирнова, член журі, компанія UNITI
Я только приехала с начинающегося далеко не в Украине Game Jam сюда и я вижу, что у наших ребят отличный уровень в разработке игр, они прекрасные и художники и программисты и это очень интересно, когда у них есть замечательные идеи и я думаю, что это в принципе очень классное событие как для Одессы так и в общем-то для игрового мира, такой, объединяющий всех в одном движении, в две ночи мероприятия, который позволяет молодым ребятам развиваться и получать достаточно интересные призы.
Усі права на створену гру залишаються у розробників. Global Game Jam отримує лише право на демонстрацію конкурсних проектів. До речі, дуже часто буває, що розроблена протягом 48 годин гра допрацьовується у більш спокійному темпі командою та випускається як повноцінний продукт. Для глядача це здається нереальним, як за 48 годин можна створити повноцінну демо- версію гри, але серед одеситів була навіть команда, що створила дві гри за цей марафон.
Олександр, член команди-переможця
Мы уже получается около полутора лет собрались, но в сентябре у нас был первый релиз коммерческий, наша первая игра …успеха мы добились, просто потому что мы команда друзей которые хотят делать это ради фана, не только ради денег и мы хотим экспериментировать, делать что-то новое, многие проекты не доведены до релиза, но мы считаем, главное то что проект рождался в этом всем промежутке когда есть фан.
Організатори такого марафону сподіваються, що гра буде сприйматися не тільки як розвага, a як процес, який включає в себе науку, серйозну розробку не тільки графіки та гарної гри, a й штучний інтелект який буде допомагати вивчати науки легким способом та більш цікавим для молодого покоління.