На базі Одеської національної  академії харчових технологій 16 лютого, відбувся  з’їзд асоціації підприємств промислової автоматизації індустрії 4.0. Що таке індустрія 4.0 і як вона буде впроваджуватись в науковий процес — докладніше в сюжеті.

 

К-З-К: Незважаючи на те що в Одеській харчовій академії основна увага, звичайно ж, приділяється харчовим технологіям, стрімкий ріст тут мають також і інформаційні технології . Тому, 16 лютого відбулась вперше в Одесі на базі національної  академії харчових технологій  конференція, яка  остаточно ставить крапку в питанні створення регіонального центру в індустрії 4.0 в вищому закладі.

Богдан Єгоров, ректор ОНАХТ

…обидно честно говоря, когда  Украину стали все чаще называть аграрной страной нежели с другими потанцеалами, которые ранее у нас были  и в общем-то могут быть и сейчас. У нас талантлевая молодежь, талантливые люди вообще, работоспособны, образование на высокм уровне, многое есть, просто можно многое объединить и сделать толчек и вот мы сегодня видим  как это делает асоциация АППАУ, которая объединяет производителей ай ти оборудования и технологии, все что с вязано с автоматизацией , робототехникой, пользователей, сервис и конечно высшие учебные заведения.

 

Поняття «промислова революція» або індустріальна революція, ймовірно, викликає в уяві туманні спогади уроків історії в старших класах.  Спочатку щось, пов’язане з паровим двигуном. Але світ розвивається і потрібно йти в ногу з часом та розвивати свій індустріальний потенціал в країні.

 

Олександр Іщак, директор АППАУ

Мы собираем инноваторов 4.0- это такие технологические инноваторы промышленных хайтек и будем обсуждать тенденции индустрии 4.0. Здесь мы создаем региональный центр индустрия 4.0 — это можно назвать как місцевий осередок, то есть филиал нашего движения индустрия 4.0 в Украине, у нас есть такое движение, и на базе этого именно академии лаборатории Миронафт, здесь будет дальше разворачиваться объединение этих инноваторов. Это то что называется,  низовая самоорганизация, то есть речь не идет о том что здесь будет супер сконцентрировано именно в академии, наоборот речь идет о том что здесь есть некий коррекционный центр, но в орбиту будут вовлечены другие вузы

 

Загалом в Україні передбачається 5 таких регіональних центрів індустрії 4.0. На конференції були присутні  представники різних підприємств айті промисловостей, представники вищих навчальних закладів, представники асоціації автоматизації, вендер,  інтегратори, постачальники обладнання — це ті люди, які здатні напряму вплинути на проблему. Адже, впровадження нових технологій потребує пильної стандартизації.

 

Сергій Котик, директор інституту комп’ютерних систем ОНАХТ

Туда входят множество…множество вопросов, которые должны быть решены. Это и интернет вещей, то и 3д принтеры, это и протетипирование, это и чипирование, достаточно много отдельных вопросов которые могут повлиять на нашу жизнь и безусловно они повлияют, уже многие ученные говорят о том, что эта революция 4промышленность, она уже начала происходить, она уже состоялась и вот наконец-то и в Одессе будет региональный центр по поддержке такой революции.

 

 

 

На базі академії вже працює лабораторія Міронафт, яка відповідає всім критеріям стандартизації індустрії 4.0. З впровадженням такої системи будуть відкриватися нові напрямки для розвитку — впровадження нових тренінгових курсів для ринку, що веде за собою утворення ринку, просвіту ринку, також розробку нових продуктів-інноваторів.

 

Віктор Єгоров, науковий керівник лабораторії Міронафт

Для внедрения технологии индустрии 4.0 мы уже, со вчерашнего дня как первый региональный центр 4.0 в Украине. Будем проводить ряд прежде всего, образовательных программ, так как основная задача, которая возлагается на нас со стороны ассоциации — это как раз образование, образованность рынка, продвижение тех технологий, прежде всего среди конечных покупателей, среди конечных заказчиков этих технологий.

 

В Україні зараз чимало вузів демонструють прорив в системі автоматизації та робототехніки і Одеська національна академія харчових технологій не відстає в цьому рейтингу. Все тому, що протягом десятиліть школа автоматизації стрімко розвивається і багато досягненнь в промислової галузі відбулися за участю випускників саме цього вищого навчального закладу —  Академії Харчових Технологій. Та саме такі етапи впровадження промислової революції спонукають до вищих міжнародних рівнів індустріального прогресу нашого майбутнього.

Комментарии закрыты