До 30 травня включно в музеї Блешунова відкрита виставка «Історія однієї садиби» про невідомі раніше факти міської садиби Воронцових. Проект підготовлений реставратором Анатолієм Ізотовим.  25 травня була організована єдина авторська екскурсія.

Міська садиба Воронцових в Одесі є одним з унікальних містобудівних утворень півдня сучасної України. Вона пов’язана з життям і діяльністю Михайла Семеновича Воронцова, його дружини Єлізавети Ксаверьєвни та подружжя Шувалових.  На виставці, що відкрилась в Домі Блещунова, представлені матеріали з історії цього архітектурного утворення періоду 1822-1907 роки. Це, насамперед, креслення, карти та плани садиби.

Анатолій Ізотов, автор проекту, реставратор

Міська садиба сильно постраждала за радянських часів, у період румунської окупації міста під час Другої Світової війни і за часів вже незалежної України. У цей відрізок часу частина будівель і споруд були втрачені або видозмінені як в екстер’єрі, так і в інтер’єрах. Видозміни зазнав також історичний ландшафт території, втрачені історичне озеленення, благоустрій території.

Анатолій Ізотов, автор проекту, реставратор

: Другий сезон виставки буде присвячений повністю інтер’єрам і буде показаний восени. Третя частина проекту – зимова — охопить радянський період, період окупації, існування там зоопарку .Четверта заключна виставка планується на день охорони пам’ятників в травні наступного року. Вона продемонструє стан садиби після реставраційних робіт.

Анатолій Ізотов, автор проекту, реставратор

Історія формування садиби Воронцових – це історія формування самої Одеси.  Колектив Дому Блещунова на чолі з головним архітектором проекту реставрації комплексу міської садиби графа Воронцова Анатолієм Ізотовим сподіваються, що відвідувачі отримають не лише задоволення від огляду, але і нові знання про відомі та невідомі пам’ятки минулого.

 

 

 

Комментарии закрыты