В Одеській національній науковій бібліотеці відбулась презентація науково-популярного видання «Відбудова Одеського кафедрального Спасо-преображенського собору» за участі автора, архітектора Володимира Мещерякова та його колег. Книга висвітлює двадцятирічну плідну роботу, пов’язану з відбудовою головного храму Одеси і всього Північного Причорномор’я.
У головній читальній залі Одеської національної наукової бібліотеки зібрались провідні архітектори міста, будівельники, краєзнавці, бібліотекарі — ті люди, яким небайдужа історія рідного міста. Архітектор Володимир Мещеряков презентував книгу, яка висвітлює двадцятирічну плідну роботу, пов’язану з відбудовою головного храму Одеси і всього Північного Причорномор’я
С момента основания города являлся ключевым объектом, градообразующим. Вокруг него строились кварталы. Он был духовным центром всех одесситов. Его посещали первые лица разных государств.
Заснований майже водночас з Одесою, собор понад століття розвивався разом з нашим містом і на початку ХХ століття став одним з найбільших храмів Північно-Західного Причорномор’я та центром духовного життя для багатьох одеситів. Варварськи зруйнований у 1936 році собор на початку ХХІ століття постав у колишньому вигляді. Це відбулось завдяки зусиллям небайдужих громадян. По благословенню митрополита Агафангела секретар єпархії кінця 80-х років отець Антонін представляв єпархію у питаннях, які виникали під час відбудови собору.
прот. Антонін Діаковський
храм біл одноетажний, нот когда стал вопрос, что он будет точно воссоздаваться, я предложил спроектировать, чтобі можно біло вниз углубиться. Мі можем сделать нижний храм. Киев одобрил єтот проект. Верхняя часть должна біть воссоздана до см.но внизу мі могли развернуться.
Над книгою автор Володимир Мещеряков працював близько 20 років. Але сформувалася вона остаточно тільки зараз. Вона видана в подарунковому варіанті. Має 500 примірників. Книга містить докладний опис процесу будівництва собору та понад 600 ілюстрацій з особистого архіву автора.
Володимир Мещеряков, архітектор, автор книги
Более 2 кг веса, милованая бумага, супер-обложка. В книге упомянул несколько сотен фамилий людей, которіе приняли участие в строительствесобора, кого не упомянул могу написать на обложке.более 1000 людей занимались воосозданием собора: проектировщики, архитектори…монтажники… отделочники…художники упомянути в єтой книге.
Автор Володимир Мещеряков впевнений, що всі ці люди із задоволенням будуть читати та зберігати в своєму архіві це видання. Подібна книга була видана до століття собору в 1908 році. Вона виставлена бібліотекою в спеціально підготовленому до цієїї події стенді, разом з іншими архівними документами та фотографіями тих часів.