30 жовтня в Одесі розпочався дводенний круглий стіл з питань розвитку Морської охорони Державної прикордонної служби України. Захід організували за підтримки Програми з питань експортного контролю та безпеки кордонів Посольства США в Україні. В ньому взяли участь представники правоохоронних структур іноземних держав та Європейського агентства з охорони зовнішніх кордонів країн-членів ЄС.

Петро Цигикал, Голова Державної прикордонної служби України

Питання посилення морської охорони, прикордонної безпеки, які ми виносимо на порядок денний, сьогодні, як ніколи, набуло актуальності. Президент нашої держави Петро Олексійович Порошенко зазначив, що сьогодні український народ воює не тільки на регіональному рівні з агресором, а практично підтримує свободу і демократію у всьому світі. Прикро констатувати, що крім традиційних загроз, які існують на морі, сьогодні ми стикаємся з зовсім іншими загрозами.

Олег Костур, нач. Регіонального управління морської охорони

Російська сторона системно створює загрози нашим національним інтересам. Вона активно використовує засоби Чорноморського флоту, який базується в Криму. Нам протистоїть корбально-катерна групировка Прикордонної служби Росії, яка нараховує понад 150 одиниць сучасних, добре озброєних кораблів та катерів. Щодоби ми фіксуємо тільки в Азовському морі знаходження на бойових позиціях від 7 до 10 одиниць кораблів різних проектів.

Так в рамках посилення морської компоненти в системі охорони державного кордону України в Держприкордонслужбі було прийнято рішення та вже розгорнуто Регіональне управління морської охорони. Також під час круглого столу презентували Програму розвитку Морської охорони на період 2019-2021 років. Її мета — створення  самостійної добре оснащеної структури, яка буде здатна адекватно реагувати на всі загрози, що існують на морській ділянці. Сьогодні в розпорядженні підрозділу знаходиться 70 суден.

Олег Костур, нач. Регіонального управління морської охорони

У нас майже 50% кораблів та катерів за часів Радянського Союзу дуже активно використовували під час носіння служби. І час уже вийшов. Ми плануємо проводити їх глибоку модернізацію з використанням наших українських підприємств, в першу чергу. Але ми також відкриті і для наших партнерів. Ви знаєте, дуже багато було пропозицій щодо сучасних прикордонних патрульних кораблів. Тому ми не маємо права не використовувати міжнародний досвід.

Джеймс Джонсон, представник Посольства США в Україні

Наш підхід передбачає перш за все утримання поточних засобів у нормальному функціональному стані, проведення інженерної допомоги, створення логістичного центру. Знову ж таки, для корабля потрібне також матеріально-технічне обслуговування і забезпечення. Тут треба зберігати певний баланс. І тому ми розглядаємо можливості допомоги Україні в контексті  тих речей, які на даний момент українським бюджетом не передбачені.

Представник Посольства Сполучених Штатів додав, що разом з новими  системами також необхідна фахова професійна підготовка для екіпажів. І це є ще одним напрямком запланованої допомоги для України.

Комментарии закрыты