28 вересня 2017 року виповнився рівно рік з дня створення Громадської організації «Асоціація суддів господарських судів України». З часу проголошення незалежності України це перша громадська організація, що об’єднала суддів господарських судів на засадах представництва і захисту їх професійних інтересів. Для нашого міста дуже приємно, що така організація була створена з одеської ініціативи і саме в Одесі. 26 жовтня в нашому місті відбулись Загальні збори членів Асоціації суддів господарських судів України, на яких були присутні делегати з усіх регіонів.

У вересні минулого року з ініціативи суддів Одеського апеляційного господарського суду була створена Громадська організація «Асоціація суддів господарських судів України». Головою Асоціації було обрано голову Одеського апеляційного господарського суду Наталію Богацьку. За рік діяльності Асоціація отримала статус всеукраїнської і має підрозділи практично в усіх областях України. 26 жовтня на базі Одеського апеляційного господарського суду відбулись Загальні збори членів АСГСУ.

Наталія БОГАЦЬКА, голова ГО «АСГСУ», голова ОАГС
За этот год практически все суды первой и второй инстанции хозяйственной юрисдикции объединились и стали членами нашей Ассоциации. За этот период времени мы в значительной мере достигли части поставленных целей и задач. Основная цель — это коммуникационная площадка, чтобы судьи нашей юрисдикции имели возможность общаться между собой, вырабатывать единую концепцию относительно судебной практики, перспектив развития нашей юрисдикции. 

Також завданнями Асоціації  є відпрацювання єдиної позиції з організації роботи судів і ії адміністрування. Окремий важливий напрямок — це розробка єдиної комунікаційної політики в спілкуванні зі ЗМІ та громадськими організаціями. Створений сайт і сторінка у фейсбуці Асоціації суддів господарських судів України на сьогодні активно відвідуються. При чому новини галузі та проблемні питання господарського процесу цікаві не тільки професіоналам, а й широкій аудиторії. Одне з найважливіших питань, яким займається Асоціація — це забезпечення безпеки суддів-членів Асоціації, захист і представництво їх інтересів.

Павло ТИХИЙ, голова ХАГС
Ця асоціація була створена з метою захисту таких суддів. В нас вона вже досить чисельна, охоплює всі області, всі апеляційні округи. Ця юридична особа здатна вирішувати ті питання, які не здатен вирішувати кожен суд окремо. 

Сергій МАЛАШКЕВИЧ, голова відділення АСГСУ в Донецькій області
Я считаю, что год назад было заложено очень хорошее начало. Очень важная площадка. Мы, как временно перемещенный суд, имеем хорошую возможность  и дополнительную площадку для общения внутри Ассоциации, которая поддержала нас и в трудный момент, и сейчас. 

Олег МЕЛЬНИК, голова РАГС
Моя особиста думка, що ця організація за рік доказала максимальну ефективність і необхідність свого існування. Вона є комунікатором не лише серед членів Асоціації суддів, а й серед суддів в відставці. Ви бачите, як динамічно розвивається сьогодні реформи в державі, в тому числі судова. І практично щодня виникає маса запитань, як працювати в нових умовах, що ставить держава. Тому Асоціація є максимально корисною для суддів. 

Юрій ПАРУСНІКОВ, голова Дніпропетровського АГС
Принимаются новые кодексы, с которыми придется работать, которые придется обкатывать. И все мы прекрасно понимаем, что человек, который приходит в суд, хочет видеть перед собой грамотного и порядочного судью. Подобные органы, как Ассоциация судей хозяйственных судов Украины, в данной непростой ситуации в стране, в системе правосудия, будет эффективным путем изменения ситуации в лучшую сторону.

Слід зазначити, що Асоціація налагодила співпрацю з міжнародними організаціями. Зокрема Одеський апеляційний господарський суд став учасником спільного пілотного проекту з медіації. Розпочато діяльність з впровадження в системі господарських судів програми «Інклюзивний суд» для людей з обмеженими можливостями. Питання, що розглядались на Загальних зборах членів Асоціації, були поділені на дві частини. Перша стосувалась діяльності самої Асоціації, а друга була присвячена обговоренню питань, актуальних для всіх судів господарської юрисдикції.

Наталія БОГАЦЬКА, голова ГО «АСГСУ», голова ОАГС
Мы принимаем решение, описываем проблему, прописываем возможный механизм ее решения. И обращаемся в соответствующие институции, которые способны принять меры для реализации тех вещей, о которых мы говорим.

Комментарии закрыты