Одеському національному філармонійному оркестру виповнюється 80 років. Більше двох з половиною десятиліть ним успішно керує головний диригент оркестру, народний артист України Хобарт Ерл. До ювілею колектив підготував святкову програму: твори Бетховена і Скрябіна. В концерті, який відбудеться 8 і 10 листопада, також беруть участь хор одеської музичної академії та запрошені солісти. Подробиці — в сюжеті.

  На сцені одеської філармонії йдуть репетиції святкового концерту, присвяченого 80-річному ювілею одеського національного філармонійного оркестру. За диригентським пультом – його художній керівник, народний артист України Хобарт Ерл. Диригент очолив колектив в далекому 1991 році. З тих пір в оркестрі відбулись значні зміни і в репертуарній політиці, і по складу колективу.

  Хобарт Ерл, народний артист України

 есть хороший костяк из тех., кто бил в 91. есть очень много нових. В плане репертуара- менять его как можно більше, рас ширять репертуар и играть щирокий спектр. Например, 1-ю симфонію Скрябіна никто не помнит сорок лет, тобі она прозвучала.

За останні роки оркестр грав дуже багато симфоній, які раніше не звучали в Одесі. До ювілейного концерту була обрана перша симфонія Скрябіна, тому що у фінальній, шостій частині є Ода Мистецтву на слова самого композитора. Маестро Ерл передбачає, що раніше ця частина в Одесі не виконувалась.

  Хобарт Ерл, народний артист України

 ноти шестой части нет в старих консерватор сикх голосах. Они біли сшити первіе п’ять частей наверне, раньше играл без шестой части  в шестой части поют две солістки и хор. Прославляем искуссвто и єто клеетсЯ к юбилею. Редкое сочинение.

 Відкриває святкову програму  концерт для скрипки з оркестром Бетховена. До участі запрошені солісти: скрипаль, вихованець одеської скрипкової школи, лауреат міжнародних конкурсів Олексій Семененко, тенор Павло Смирнов та меццо-сопрано Марія Кушнір. А також хор одеської музичної академії імені Нежданової.

  Хобарт Ерл, народний артист України

Скрябін большой состав, Бетховен маленький. Будет маленькая ізюминка на бис от Алексія Семененко тоже Бетховен.

Отже ювілейні концерти до 80-річчя одеського національного філармонійного оркестру відбудуться 8 та 10 листопада.

Комментарии закрыты