20 квітня Генеральне консульство КНР в Одесі провело прийом для адміністрації морських портів України, де зустрілись чиновники та інвестори. Чому був присвячений урочистий захід, далі в сюжеті.
20 квітня Консульство Китайської Народної Республіки в Одесі провело прийом для Адміністрації морських портів України, де вирішували питання розвитку співробітництва між Китаєм та Україною в рамках проекту «Один пояс — один шлях». Це ініціатива КНР, що передбачає 1 трлн дол інвестицій. Її мета — використати багатство і промислові ноу-хау Китаю для створення нового виду глобалізації, притягуючи країни та компанії на китайську орбіту. Ініціативу створення програми проголосив у вересні 2013 лідер Китаю Сі Цзіньпін.
Чжао Сянжун, генеральний консул КНР в Одесі
Сегодня мы проводим специализированный, тематический прием, в честь того, что бы укреплять наше двусторонние сотрудничество морских портов, потому что Одесса находится у моря, здесь порты очень большие, хорошие и между нами есть отличное сотрудничество, которое именно проходит через Одессу.
«Один пояс — один шлях» спрямована на вдосконалення існуючих та створення нових торгових шляхів, транспортних, а також економічних коридорів, що зв’язують більш ніж 60 країн Центральної Азії, Європи і Африки. «Один пояс — один шлях» буде сприяти розвитку торговельних відносин між ними і Китаєм.
Костянтин Ржепішевський, представник МЗС України в Одесі
На самом деле все события начинались где-то год назад. Инициатива Си Дзиньпина была поддержана в Украине и мы готовили в 17 году и 5 декабря подписали план действий по реализации проекта, который на самом деле является глобальным. как мне кажется, для Украины особо. Потому что строительство «Один пояс- Один путь» по большому счету решает задачу очень большого транспортного потока с Китая в Западную Европу. На самом деле мы часто не отдаем себе отчет какой грузопоток колоссальный. Все борются за грузопоток, а грузопоток с Китая в Европу- колоссальный. И тот факт, что он пройдет через Казахстан, Азербайджан, Грузию и Украину является для нас очень знаковым.
Райвіс Вецкаганс, в. о. голови ГП «АМПУ»
Мы должны использовать то географическое положение, которое сегодня существует и когда в последний раз мы общались с китайскими нашими партнерами , то мы четко осознаем, что наше направление все таки должно быть — это морской южный шелковый путь. В принципе нельзя говорить, что это что-то новое, на сегодняшний день уже существует объем транспортных грузов, которые экспортирует Украина в виде ресурсов, которые используют покупатели Китая уже сегодня. У меня была такая возможность посетить порт Тян- Зинь , что находится в Китае и я своими глазами видел как выгружается судно, которое было загружено в Южном.
Китай входить в десятку держав — найбільших торговельних партнерів України. Найбільшою статтею українського експорту в Китай є продовольство. За 2017 рік Одеська область збільшила темпи зростання ВВП на 12,2 %.
Світлана Шаталова, заст. голови ОДА
За минулий рік нам вдалося досягти, дійсно, Одеська область досягла таких гарних і яскравих результатів, якими ми можемо по праву пишатися. Це і зростання на 12,2% промисловості, темпи зростання промисловості і це перший результат по Україні. Це більше 20 млрд грн капітальних інвестицій з початку року за один тільки рік і нам вдалося збільшити цю цифру на 6 млрд у 2017 році. Також я хочу відмітити, що ми збільшили вантажооборот більш ніж на 5% в порівнянні з 2016 роком. І ми не будемо знижувати темпи.
Костянтин Ржепішевський, к. пред. Міністерства іноземних справ в Одесі
Будут задействованы колоссальные возможности транспортного комплекса, морехозяйственного комплекса, железнодорожного комплекса и автомобильного комплекса и мы абсолютно надеемся, что этот поток будет очень большим и проект будет очень удачным. И важно, что в Китае его поддерживают на самом высшем уровне.