Історія боротьби двох світів — язичницького і християнського, протистояння цивілізації і дикої природи, свободи і залежності від соціуму, спроби звільнитися і прийняття неминучості… Через ці теми розкривається тема Любові… Одеський обласний ляльковий театр представив прем’єру нового сезону — виставу для дорослих «Олеся. Містифікація» за мотивами твору Олександра Куприна. Режисер постановки — Іван Уривський.

«Олеся» – найулюбленіший твір Олександра Купріна про трагічну любов двох настільки різних людей, наскільки це тільки можливо. Історія закоханих панича Івана Трофимовича і молодої дівчини Олесі, що описана в повісті, надихнула багатьох режисерів. Своє бачення представив публіці молодий режисер Іван Уривський. З його творчістю одеський глядач знайомий за постановками в українському театрі — «Тіні забутих предків», «Останній день літа», «Турандот. І ось перший досвід роботи в ляльковому театрі.

 Іван Уривський, режисер-постановник

Зараз театр настільки синтетичний, що нема вже театра ляльок чи драматичного. Все можна об’єднувати. Єдине, щоб глядач розумів, що театр ляльок не тільки для дітей, а й для дорослих. Треба прибрати цей бар’єр у свідомості наприклад одеського глядача. В Європі театр ляльок на рівні з драматичним театром

 Для режисераце перша спроба, своєрідний іспит, але все нове, звісно, притягує. Іван Уривський ставив цю виставу в Києві. Це був його дебют. Зараз в ляльковому театрі він придумав  оригінальну концепцію, і купринівська Олеся зазвучала по-іншому.

 Карина Шрагіна-Кац, завідуюча літературною частиною театру

 та философия, которая в єтом спектакле, те мысли, которые заложены о свободе, о зависимости от социума, нужно ли поступаться ею и любовь и что это такое.

 Павло Івлюшкін, хореограф

 это наконец то долгожданная встреча сделать проект с куклами, который остался со стремен театрального училища. Где я рабо тал с куклами більше мезосценически, нежели хореографически. Участвуют живые люди, которые на половину куклы, на половину персонажи.

Здесь много современного и модерна. Как такового танца здесь нет. Это пластическая форма существования персонажа в данном месте.

У виставі задіяні п’ятеро виконавців. В ролі відьми Майнулихи – заслужена артистка України Ніна Лук’янченко. Головну героїню, романтичну онучку чаклунки Олесю грає Ангеліна Сміян. В образі слуги Ярмоли у виконанні Івана Цуркана втілені основні риси характеру простого народу.

 Іван Цуркан, виконавець ролі Ярмоли

 Местный житель и воплощение всего народа, но в данном контексте это село необразолванное, недалекое

 Ангеліна Сміян, виконавиця ролі Олесі

0.14- что мне нравится в этой роли. Ее дикость. Она далека от привичного мира. Она другая и этим заинтересовывает меня . думаю и зрите лей тоже.-

 «Олеся. Містифікація»-це сумісна постановка двох театрів, розташованих по-сусідству. Крім запрошеного режисера українського театру у виставі зайняті два актори –васильківці: заслужений артист України Ігор Геращенко та молодий артист театру Вадим Головко, який до речі єдиний на сцені без ляльки.

 Вадим Головко, виконавець ролі панича

. Это первый опит и я неразочарован. Когда ты соприкасаешся как драматический актер с каторжным трудом, как театр кукол.актер-кукловод

Оригінальний погляд режисера на відомий твір Купріна! Небачені ляльки, виконані  за ескізами київського художника Анастасії Пташкіної! Чудова музика, яка об’єднує народні мелодії та сучасні ритми! Незвичайна хореографія! І історія кохання, котрій не призначено було довго жити! «Олеся. Містифікація» -16 грудня в театрі ляльок!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Комментарии закрыты