Вісім майстер-класів, від різних кафедр і різних факультетів підготувала Одеська національна академія харчових технологій для гостей з місцевої гімназії №4. 21 листопада учні з 7-ого по 11-ий класи мали змогу власноруч приготувати кондитерські желейні вироби, зробити перші кроки в електроніці, навчитися відрізняти наповнювачі у молочній продукції, на власний смак обирати справжній шоколад — який тане в роті, а не в руці. «Желейні візерунки» — таку назву мав майстер-клас від кафедри технологій хлібу, кондитерських, макаронних виробів і харчових концентратів. Солодкі таємниці відкривали учням старших класів.
Каріна АВЕТИСЯН, асистент кафедри ОНАХТ
Сегодня ребята будут готовить желейные цветы и познакомятся с технологией мармелада. Также сами мармелад тоже приготовят. Основная задача мастер-класса — познакомить ребят с кафедрой, с возможностями обучения в институте. А также, возможно, кто-то увлечется и будет заниматься этим дома.
Поки мармелад та небувалої краси квіти у солодкому желе застигають, наша знімальна група перейшла до «Молочних річок». Цей майстер-клас для школярів середніх класів підготувала кафедра технології молочних, олійно-жирових продуктів і косметики. Через декілька хвилин учні почнуть відгадувати, які саме наповнювачі у кожному з апетитних стаканчиків з молоком. Розрізняти будуть на смак, тобто розвинуть свої органолептичні здібності. А найсмачніший майстер-клас — для наймолодших. Це шоколадна дегустація від кафедри безпеки, експертизи та товарознавства Одеської національної академії харчових технологій.
Катерина ГАРБАЖІЙ, доцент кафедри ОНАХТ
Первое, на что нужно обращать внимание, это то, что шоколад должен иметь характерный хруст при изломе. И на изломе уже должна быть шероховатая поверхность, а сама плитка должна быть гладкая и блестящая. Шоколад должен таять во рту, а не в руках — и это правда. Затем мы берем шоколад в рот и определяем, как быстро шоколад тает и какой у него вкус.
Перевіряти шоколад на хруст та ломкість бажаючих з дітей небагато. А ось визначати особливості смаку та з якою швидкістю тане шоколад у роті — бажають усі!
Анастасія ЖОГОЛКО, вчитель Одеської гімназії №4
На самом деле это очень важно — такая профориентация, с таким активным мастер-классом. Это имеет большое значение для наших детей, в данном возрасте они определяются, выбирают свой путь дальнейший. Из академии представители приезжают в наше учебное заведение и проводят мастер-классы на базе нашей гимназии. А сейчас нас пригласили сюда и мы очень довольны.
Не тільки наймолодші гості в захваті від відвідування профорієнтаційних майстер-класів. І ті, кому вже достатньо скоро обирати майбутню професію — учні старших класів — задоволені візитом в ОНАХТ. Їм, наприклад, спеціалісти кафедри готельно-ресторанного бізнесу розкрили принципи справжнього професійного сервірування.
Ярослав, учень Одеської гімназії №4
Первый раз пришел в это заведение. Тут мы учимся делать разные предметы из салфеток, розы, лилии. Очень красиво получается. На Новый Год родителям покажу свои умения.
Сніжана, учениця Одеської гімназії №4
Нравится, как обучают нас правильно складывать. Возможно, мне понравится это делать и я пойду в дальнейшем учиться сюда, а потом работать.
Денис ПОПКОВ, куратор проекту майстер-класів для учнів ОНАХТ
Это проект социальный, совместно с департаментом образования. Ему уже 2 года. В прошлом году мы прощупывали почву. А в этом году уже полномасштабно вышли на промышленный уровень и делаем по 30-40 мастер-классов в месяц. Мы пытаемся не столько профориентировать школьников, сколько показать, какие существуют профессии, дать их попробовать самостоятельно, сделать что-то своими руками, узнать. И уже в ходе этого задавать правильные вопросы и правильно планировать свое будущее.
У цей день учні 4-ої гімназії також мали змогу перевірити свої знання та вміння в електроніці — в одній з лабораторій на них чекала зустріч з фахівцями кафедри автоматизації технологічних процесів і робототехнічних систем. Кому що до смаку — адже теми майстер-класів обирали самі учні заздалегідь. А нам час вертатись до класу з желе — квіти вже повинні були застигнути:)
Альбіна, учениця Одеської гімназії №4
Поначалу это было немного сложно потому, что когда шприц в желе втыкали, краска вытекала. Надо было постоянно поправлять. Но так вообще очень классно получилось. Здорово!
Смачно, красиво, цікаво, здорово пройшли 21 листопада майстер-класи для учнів в Одеській національній академії харчових технологій. Далі буде — обіцяють в ОНАХТ. І буде ще цікавіше!