На цьому тижні в Одеській національній академії харчових технологій проходить міжнародна конференція «Технологія харчових продуктів і комбікормів». В рамках цього заходу 26 вересня в ОНАХТ провели відкрите засідання члени спеціалізованого технічного комітету. На порядку денному — нові стандарти зерна в Україні. Учасники — представники промисловості, підприємств з виробництва, зберігання та переробки зерна в борошно, члени наукових організацій. Більшість з присутніх — випускники Одеської національної академії харчових технологій.

Богдан Єгоров, ректор ОНАХТ

И сегодня, на базе нашей академии проходит заседание технического комитета по зерну, пищевым и кормовым продуктам. Речь идет о выработке стандартов, гармонизации наших стандартов с европейскими. Развитие стандартов, которые бы в большей мере отвечали интересам производителей и потребителей.

Технічний комітет зі стандартизації зернових культур і продуктів їх переробки є національним і вирішує питання зернового бізнесу. На порядку денному в Одеській Національній академії харчових технологій стояли такі пункти: вирощування, зберігання, заощадження, якість українського зерна. Також, як розповідають учасники заходу, українські стандарти на зерно збереглися ще з радянських часів і потребують негайних змін.

Микола Кирпа, заст. голови тех. комітету зі стандартизації

Щодо переходу або ж освоєння міжнародних методів на визначення якості зерна. Нажаль, ми зараз працюємо на стандартах групи ГОСТ. Це ті стандарти, які ще були розроблені дуже багато років назад. В нас є один стандарт, який в ходу вже більше, наприклад, 40 років. Це нонсенс, тому ми також починаємо поступовий перехід на стандарти міжнародні і європейські.

До кінця цього року в комітеті планують сформувати вже першу редакцію стандартів. Зернова галузь — один з двигунів економіки в країні, до того ж вона експортоорієнтована і має відповідати умовам ринку.

Олександр Лозовицький, Міністерство агрополітики України

Так як Україна є, більша частина це у нас все-таки аграрний напрямок. І зернова галузь у нас виявляється досить потужною. Являється основою для кормовиробництва, основою для переробної галузі і, звичайно ж, це торгівля зерном, яка в нас на сьогодні складає досить значну частину. Тому, зерновий напрямок є досить важливим і функціонування технічних комітетів, які займаються питаннями вимог до зерна, також є частиною успішної роботи галузі.

Дмитро Жигунов, зав.каф. технології переробки зерна ОНАХТ

Мы выращиваем уже больше 65 млн. тонн зерна. Украина сегодня входит в пятерку производителей и экспортеров зерна, продуктов его переработки. Увеличивается экспорт зерна, увеличивается экспорт муки. Поэтому, вопросы оценки качества, гармонизации с европейскими стандартами — это вопросы номер один. Вопросы, которые сегодня требуют решения.

Як кажуть працівники Одеської національної академії харчових технологій, спеціалісти навчального закладу намагаються «бути в тренді» сучасних тенденцій виробничої галузі. Зв’язок з промисловістю, проведення технічних комітетів і наукових заходів дозволяє не тільки приймати важливі рішення, а й постійно стежити за змінами ринку.

 

Комментарии закрыты