3 серпня в Одесі стартував 21-й книжковий форум «Зелена хваля». Ця щорічна масштабна подія обєднує в нашому місті видавців, книгорозповсюджувачів, письменників і читачів. Чотири дні насичені різноманітними заходами: дискусіями, презентаціями, зустрічами з письменниками, виставками. І звісно, поціновувачив друкованого слова чекає книжковий маркет на Дерибасівській під відкритим небом. Традиційно відкрив фестиваль славетний одесит Михайло Жванецький.

21 рік поспіль на початку серпня наше місто перетворюється на книжковий рай. До Одеси з різних куточків України, а цього року ще з Біларусі та Турції, приізджають книговидавці та книготоргові підприємства, щоб продемонструвати свою друковану продукцію. «Зелена хвиля» попередні два десятки років проходила як книжковий ярмарок, а з 2017 цей масштабний заход змінив свій статус. Книжковий фестиваль – це  ще одна яскава подія Одеси –міста фестивалів.

 Зінаїда Цвірінько, заступник Одеського міського

Зеленая волна по масштабу в єтом году стало очень большо. Біло заявлено 60 мероприятий, сейчас их 90. 120 книгоиздателей.єто праздник. Зеленая волна заслуживает. Чтобі. Єто мультикультурний фестиваль книги в Одессе.

Організатори «Зеленої хвилі» цьогоріч підготували чимало новинок-  зручна структура, нові локаціїї, відомі гості.  Дискусії, презентації книжок, зустрічи з письменниками, виставки проходять на різних майданчиках міста.

 Галина Безікович, голова оргкомітету МКФ «Зелена хвиля»

 мі всех ждем на Дерибасовской. Кроме нее еще 10 локаций. И в терминале 42, и литмузей и галереяВог и внутри Пассажа и может что0то забіла.ждут встречи с интересніми людьми: біков, Померанцев и из белорусии писатели, которім мі мало знаем

Урочисте відкриття книжкового фестивалю відбулось в центрі Одеси, в ротонді Міського саду. За традицією його відкрив нащ славетний земляк Михайло Жванецький.

Основна локація фестивалю, як завжди вулиця Дерібасівська. Тут під відкритим небом розташувався величезний книжковий маркет. Література художня і наукова, учбова, духовна та дитяча. Поціновувачі друкованого слова можуть знайти омріяну книжку і дістати поради від представників того чи іншого видавництва.

 Богдан Горбай, видавництво «Старий лев»

10справа в тому, щовсе більше інтересу до українськрї книги в Одесі. Дніпрі, харкові. Місцеві ініциативи нас дуже ціікавлять. Ми хочемо їздити, возимо авторів. А також спілкуємось з читатчами і бачимо. Що їх кількість в Одесі зросла.

В рамках урочистостей відкриття відбулась презентація альбому, який нещодавно побачив світ. Він має назву «Привіт з Одеси». Це історія Одеси в листівках». Вона видана на основі архівних матеріалів одеських краєзнавців Олега Губаря та Михайла Пойзнера. Книга надрукована в Харкові і має півтори тисячи примірників.  В міському Саду розгорнулась фотовиставка, яка дає можливість гостям Південної Пальміри познайомитись з історією Одеси від її заснування до наших часів.

Комментарии закрыты