14 вересня в Музеї сучасного мистецтва Одеси відкрилась масштабна виставка «Polyлог». Цей проект, що включає поетичні читання, перформанси, доклади мистецтвознавців, організований спільно з німецьким художнім об’єднанням «Аспай». На двох поверхах музею представлені твори авторів з Німеччини, України, Росії. Експозиція відкрита до 21 жовтня.
Музей сучасного мистецтва Одеси по праву можна назвати центром актуального культурного ландшафту нашого міста. Музей веде активну дослідницьку і виставкову діяльність. Тісно співпрацює з художниками, які живуть в Одесі, і тими, хто зараз за кордоном. А також налагоджує міцні міжнародні стосунки. Вперше в масштабах міста на двох поверхах музею розмішена спільна експозиція групи «Аспай» і з колекції музею.
ТИТР Семен Кантор, директор музею
очень большому количеству людей, считающих себя ценителями совр искусства будет тяжело пройтись по нашим єтажам. Потому что здесь представлено то, что многие годи и в Одессе, и в Москве не считалось искусством. Здесь нет изображения, в основном єто видео, фото,тексті.
Директор музею сучасного мистецтва Одеси Семен Кантор запрошує на виставковий проект «Polyлог» людей , які готові думати, вчитуватися, вдивлятися. Ініціатор цього проекту німецький художник, поет, дослідник неофіційного мистецтва Мартін Хюттель, який в середині 80-х років минулого століття об’єднав московський концептуалізм з його німецькими варіаціями. Мартін встановлював інтернаціональні зв’язки з художниками з різних країн. Так народилось некомерційне художнє об’єднання Аспай.
Мартін Хюттель, художник
виставка, которую ми сделали вместе с музеем. У них хороший архив – концептуалізм. У нас тоже. Возможность сравнить. Из єтого существует синєргитический єффект. Дает нам понимание искусства и для них может інтересно, что у нас есть.
ЗК: В проекту «Polyлог» представлені твори з широкою географією. Одеський концептуалізм як і рух Аспай задаються фундаментальними питаннями існування мистецтва: для чого існує мистецтво, кому воно служить, у чому його завдання. В проекті можна побачити, як відповіді давали художники з різних країн Європи. На виставці представлені роботи групи московських концептуалістів, серед яких були художники з Одеси: Юрій Лейдерман, Сергій Ануфриев , Леонід Войцехов та інші, а також твори російських художників-авангардистів.(6-12). Наприклад, одна із зал присвячена московському поетові Мілену Барському.
Олександра Трянова, куратор музею
Здесь представлена поезія в определенних геометрических формах, приобретающая характер арнамента. В єтом помещении можно полностью погрузиться в текст и изучить раоту.
Щоб зрозуміти , що таке «Polyлог» організатори підготували звуковий перформенс. Учасники групи Аспай розмовляють різними мовами: німецька, польська, англійська, українська, російська, нідерландська. Тому свої думки про мистецтво ентузіасти об’єднання прочитали одночасно вголос.
В художніх акціях і перформенсах «Аспай» розвиваються альтернативні естетичні форми комунікації. Різноманіття думок і точок зору, характерне як для «Аспай», так і для Одеси і Москви, — і полілог між ними, — є ключовою концепцією виставки.