Прокуратура Одеської області у четвер, 27 квітня, розпочала кримінальне провадження у зв’язку з ухваленням міською радою рішення щодо зміни назв вулиць та провулків та повернення їм радянських топонімів, — повідомили в обласній прокуратурі.

Інна Верба, Прес-секретар прокуратури Одеської області

У прийнятому рішенні на думку прокуратури,  вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 436-1 КК України щодо виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганди комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів. Вказане кримінальне провадження розпочато сьогодні, про підозру ще нікому не повідомлено, досудове розслідування доручене слідчим ГУ НП в Одеській області. Санкція вказаної статті передбачає позбавлення волі до 10 років.

В свою чергу, у міській раді не сумніваються у законності проекту рішення щодо перейменування вулиць. Муніципалітет діяв строго в рамках своїх повноважень і виконував вимогу закону. Про це заявила директор юридичного департаменту мерії Інна Поповська. За її словами, всі місцеві ради повинні здійснювати облік найменувань своїх вулиць, парків, скверів. Останній раз така робота здійснювалася 12 років тому — у 2005 році. Всі топонімічні об’єкти були зведені в одну таблицю, в якій було понад 1200 найменувань. За минулий період відбулися значні зміни: з’явилися нові вулиці, парки, сквери. Як зазначила керівник юрдепартаменту, була проведена величезна робота, в результаті якої місто отримало єдину зведену таблицю всіх найменувань. Їх кількість становить 1513. В рамках виконаної роботи комісія прибрала повторювані назви вулиць та орфографічні помилки у назвах.

Інна Поповська, директор юридичного департаменту ОМР

Сегодня процедура открытия уголовного производства осуществляется в заявительном порядке — то есть любое лицо может подать заявление по факту которого и откроют дело независимо от того, есть нарушение или нет. Говорить о том, что, если открыто уголовное производство, то кто–то совершил какое–то преступление, не логично и не соответствует действительности. Данным решение не возвращено ни одно название, которое подпадает под закон о декоммуникации. Потому, что те названия, которые были переименованы согласно распоряжению председателя ОГА Саакашвили, некоторые были переименованы. но это не значит, что их названия подпадают под закон о декоммунизации. все мы знаем, что решения принимались без общественных обсуждений, но когда принималось данное распоряжение, то, во–первых, были переименованы улицы, которые не попадают под закон о декоммунизации. В таком случае у председателя облгосадминистрации и не было полномочий переименовывать улицы. Второе: те улицы, которые действительно подпадают под закон о декоммунизации, были переименованы без учета работы историко–топонимической комиссии мэрии… Например, были переименованы улиц в те названия, которыми уже наименованы другие улицы, соответственно, это привело у тому, что одним и тем же названием было названо несколько топонимов в Одессе. Чего не может быть.

Таким чином, на переконання головного юриста мерії, прийнятим рішенням Одеська міська рада завершила процедуру декомунізації. У переліку сьогодні немає жодної назви, яка повинна бути перейменована згідно із законом про декомунізацію — зазначила Інна Поповська.

 

Комментарии закрыты