В рамках міжнародного туристичного тижня в музеї особистих колекцій ім. Блещунова відбувся круглий стіл «Роль музеїв в формуванні концепції культурного туризму».  Для обговорення цієї дуже важливої теми  зібрались музейники не тільки з Одеси, Київа, Львова, а й фахівці з Молдови та Нідерландів.

Вперше музей особистих колекцій ім. Блещунова бере участь в заходах міжнародного туристичного тижня.  В новому приміщенні музею зібрались музейники з різних міст Украіни , Молдови та Нідерландів, щоб обговорити досить важливу тему : Роль музеїв в формуванні концепції культурного туризму».

Світлана Остапова, директор музею ім. Блещунова

 музеї мають брати участь у формуванні концепції культурного туризму, бо культурний туризм надає можливість відвідувачам міста побачити щось значиме з культурного життя, яке вирує в музеях зараз . 

Можна відзначити, наскільки музеї активізувалися, які проходять цікаві виставки та проекти і програми, що їх супроводують. Багато робиться. щоб задіяти дитячу аудиторію, цілі сімї.

 Світлана Остапова, директор музею ім. Блещунова

 програма нашого круглого столу дуже обширна, розрахована на три дні. ми зачепили важливі теми. Може це стане поштовхом , щоб зробити велику подію, яка буде присвячена культурному туризму і саме ролі музеїв. Це пілотний проект.

Круглий стіл працював цілий день і складався з трьох блоків. Модератором першої частини, присвяченої міжнародній співраці в музейному просторі виступила президент національного комітету ICOM республіки Молдова Валерія Суручану.

Валерія Суручану, президент нацкомітету ICOM Молдови

Мар’яна Загоруйко, Українська асоціація культурологів (Львів)

Львів- як одне з міст креативної стратегії ЮНЕСКО в газулі літератури може розповісти , як вступати в цю мережу, що це дає для міста, як формуються міські стратегії за підтримки влади для розвитку культурної сфери. Можемо дізнатися про нові практики з Одеси і різних міст.

Круглий стіл  є хорошим місцем консолідації і зустрічі для обговорення актуальних практик, які є в кожному місті, спрямованому на туризм. Це платформа для обміну думками, для обговорення перспектив розвитку та обміну кращими досягненнями.

 

Комментарии закрыты