Національний Сорочинський ярмарок традиційно проводиться в серпні в селі Великі Сорочинці. Однак в цьому році вперше в історії він приїхав до Одеси.  Сьогодні це єдиний в Україні захід, відвідування якого дає найбільш повне уявлення про українську культуру, народ і історію. Як це все проходило, дізнавалася наша знімальна група.

Олеся Тітова, кореспондент

 

Легендарний Сорочинський ярмарок приїхав в Одесу на 5 днів. З 26 по 30 червня одеситів і гостей міста чекають народні та пісенні колективи, різноманітні розваги та багато іншого. Як запевняють організатори, ярмарок відвідає сам Микола Гоголь. Як це все буде проходити, зараз ми це дізнаємось

Щорічно Сорочинський ярмарок проходить в останній тиждень серпня в селі Великі Сорочинці. Традиції святкування збереглися з XVIII століття. Побувати на знаменитому фестивалі, мабуть, бажає кожен, хто читав про пригоди українців в гоголівському циклі «Вечорів на хуторі біля Диканьки». А в цьому році ярмарок вперше за всю історію проводиться в Одесі.

 Світлана Свищева, керівник проекту «Сорочинський ярмарок»

 

Незважаючи на те, що ярмарок дійсно відомий далеко за межами України, а чому мі в Одещині, ну це будемо вважати що як шлях по Гоголівським місцям. Я ж зазначила, що колись 170 років тому ту був Микола Васильович Гоголь, місто йому дуже сподобалося, він назвав його третю столицею України, він сказав, тут вільно дихається, тому нам теж тут вільно дихається, нам тут приємно  

Сьогодні захід під брендом «Сорочинський ярмарок» — це не просто велике тороівельне свято, на якому свою продукцію представляють провідні підприємства з України та інших держав. Це ще і яскрава театралізована вистава за участю героїв творів Миколи Гоголя та фольклорних колективів, а також велика концертна та розважальна програма.

 

«Ох пане пане чорту бачу не добре діло ти замислив. Не добре? А у вас все добре? І в ділах і в помислах. А у вас люди добрі все по праведному?»

 Анатолій Патюк, керівник народного хору «Берегиня» 

 

«Нашему коллективу неделю назад было 25 лет, так что мы готовы всегда работать в хорошей форме.  Нас попросили веселую народную украинскую программу, показать украинские народные песни веселые, ярмаркови так сказать. Тому ми будемо співати сьогодні веселий репертуар»

 Щорічно цей фестиваль відвідує понад 500 тисяч осіб. У ньому беруть участь до 1500 підприємців і народних майстрів з України, Білорусі, Молдови, Грузії, Азербайджану, Німеччини, Польщі.

Світлана та Матвій, жителі Ізраїлю

 

Ми приїхали із Ізраїлю і попали сюди на Сорочинський ярмарок, ну дійсно це щось незвичайне. Тут такі всі вироби і атмосфера, а пісні українські давно не чули. І ми дуже дуже задоволені що попали сюди. Ми оттуда 30 лет приехали, соскучились за мовой

 Сергій і Марія, гості з Умані

Хорошее сочетание, так и должно быть. Какое-то разнообразие должно быть это же Одесса, город юморной. Меня прикололи шубы летом, вот это да было весело, я улыбнулся

Серед товарів, якими торгують на ярмарку найчастіше можна побачити продукти харчування і напої, одяг та взуття, вироби з хутра, текстильні товари, прикраси, мед, посуд та багато іншого.

 Оксана Глушецька, Біла Церква

 

Це оберігі, взагалі как би я їх очень люблю, тому що ну по-перше це зроблено чоловік-жінка уже в сім’ю хочеться його. По-друге они всі моргають, вони дуже добрі, вони зроблені ручна робота естественно. І тут получається що, чоловік с часником  як положено, з грошима, жінка з метлою відмітає все погане і  з косою, як раз коса це здоров’я і краса. І поставивши в будь-яку оселю, будь-яку оселю це не тільки прикраса, а й добрий захист

 Головні локації ярмарку —   площа біля пам’ятника Дюку де Рішельє, Приморський бульвар і Морський вокзал. Захід проходить в рамках фестивалю  «Хочу в Одесу» і триватиме протягом п’яти днів з 26 по 30 червня. А в серпні фестиваль буде проходити на своєму традиційному місці в селі Сорочинці.

 

Комментарии закрыты