Про об’єднання національної ідеї в Україні, 31 січня, говорили під час круглого столу з теми «Толерантності та її меж». Одеса стала вже другим містом з трьох, куди завітали з таким заходом. Участь взяли близько 10 спікерів, серед яких політологи, філософи, історики, священик та представники інших організацій. Що ж таке толерантність, та які її межі? Далі в нашому сюжеті.
В Одесі, 31 січня, відбувся круглий стіл на тему «Толерантність та її межі як складова європейських національних ідей». Захід проводився як складова конференції «Трансформація національної ідеї відповідно до викликів часу», яку Центр досліджень політичних цінностей проводить в трьох містах країни: Києві, Одесі та Дніпрі.
Олександр Доній, голова Центру досліджень політичних цінностей
Прийшло розуміння, що є необхідність в Україні трансформація і модернізація української національної ідеї, яка залишилася десь у вигляді кінця 19 — початку 20 століття. Світ і час пішли за цей час набагато далі. На виході повинен бути новий інтелектуальний продукт, який ставить на меті об’єднання української нації від Ужгороду до Луганська, і від Чернігова до Ялти. І щоб Україна стала конкурентною з іншими країнами і націями Європи та світу.
Наступним етапом буде видання збірки з даної теми, авторами якої стануть спікери з усіх міст. Тому організатори заходів запрошують саме істориків, філософів, політологів та людей інших професій, що працюють в ідеологічній сфері. А після — планується ще серія круглих столів, але вже по іншим містам України.
Сергій Гуцалюк, історик, одеський активіст
Стосовно толерантності, я думаю, що в даний час, коли йде війна, то має бути взагалі нульова толерантність до ворога, до його ставлеників тут серед нашого суспільства, а їх досить багато, не дивлячись на 5 рік війни. Ну, і максиму толерантності до своїх, до тих людей, які будують свою націю, сучасну політичну, до тих ідей європейських і загальносвітових.
Одеса є другим містом серед проведення круглого столу. Як вважає один з учасників заходу, Олександр Доній, «межі толерантності» достатньо болісна тема, адже поки Україна буде під російською агресією, з розумінням толерантності будуть серйозні проблеми. Але, все одно, слід говорити як громадяни України планують жити разом далі, — вважає журналіст.