З 19 по 20 червня в Одесі пройшло 28-е засідання Керівного комітету з реалізації Проекту зі сприяння торгівлі та транспортування організації ГУАМ. Захід відбувся за участі керівників митних адміністрацій Грузії, України, Азербайджану та Молдови, а також представників Місії європейського союзу з прикордонної допомоги Україні та Молдові (файлы 123-125). На засіданні учасники підписали Протокол про взаємодію у сфері боротьби з митними правопорушеннями, які відбуваються повітряним транспортом.

Мирослав Продан, в.о. Голови Державної фіскальної служби України

Цей протокол дасть можливість всім учасникам країн, які присутні сьогодні на цьому заході, отримувати оперативну інформацію, обмінюватись оперативною інформацію і розробляти спільні заходи, приймати спільну участь, пов’язану в боротьбі з контрабандою саме через повітряні ворота. Попередньо, на минулих засіданнях ми відпрацювали ряд проектів, які нам сьогодні дають можливість успішно використовувати всі інструменти, які передбачені чинним законодавством всіх країн, які приймають участь в рамках ГУАМ.

Під час засідання сторони обговорили низку проектів: щодо застосування та взаємного визнання електронного цифрового підпису при митному оформленні товарів і транспортних засобів, які переміщуються через державний кордон країн-членів ГУАМ; щодо розроблення концепції «Цифровий торговий вузол ГУАМ». Учасники зазначають: після реалізації одних проектів, починається розробка інших, і діяльність організації не зупиняється.

Сабухі Теміров, координатор програм секретаріату ГУАМ

Все делается для того, чтобы торговля международная, она шла легче, чтобы агенты внешнеэкономической деятельности могли работать более эффективно. Чтобы эффективность работы бизнеса, время прохождения границ уменьшалось. Соответственно это увеличивает довольство людей, которые занимаются бизнесом. Конкретно говоря, это основные наши цели. И — убрать препятствия, которые мешают развитию бизнеса.  Мы иногда на наши заседания приглашаем представителей бизнеса иногда, они приходят и конкретно говорят, где какие проблемы есть. Потому что не зная проблем, это как болезнь — не зная, чем человек болеет, его лечить невозмождно.

Слід зазначити, що в рамках Керівного комітету обговорюється і низка проектів, що мають на меті сприяння торгово-економічним відносинам та реалізації транзитного потенціалу чотирьох країн, в першу чергу, транспортного коридору «Новий Шовковий шлях».

Комментарии закрыты