11 квітня в Одеській національній академії харчових технологій пройшла 49-та щорічна науково-методична конференція. Вона не є ювілейною чи принципово новою для Вишу, але, як зазначив його голова, конференція є визначною за декількома ознаками.
Богдан Єгоров, ректор ОНАХТ
По-перше, вона присвячена проблемам якості вищої освіти. Це проблема, про яку ми весь час говоримо і в Україні, і про нас говорять. І ми хочемо дійсно бути кращими — і у нас є багато чого кращого. Але є над чим працювати. І ось для цього ми збираємось на такі конференції, працюємо весь рік. І сьогодні дуже вагомо ще те, що увагу до цієї конференції прикуто не тільки членів колективу. Сьогодні у нас в гостях президент Національної академії педагогічних наук, учасник нашої конференції з доповіддю — Кремень Василь Григорович.
У минулому Василь Кремень займав посаду Міністра науки і освіти України. Академік зазначає: востаннє був в ОНАХТ років 15 тому — коли цей вищий навчальний заклад отримував статус національного. На його думку, за цей час багато чого змінилось на краще.
Василь Кремень, президент Національної академії пед.наук України
Я думаю, що тут співпадіння, якраз пов’язане з тим, що вдале обрання ректора академії. Ректора, який пройшов стажування в зарубіжних країнах, в США, в інших. Ректора, який живе, на мій погляд, справами академії. Ректора, який здатний до змін — і який очолює ці зміни. І безумовно, зорієнтованість колективу на те, щоб працювати по-сучасному. Мені дуже приємно було подивитись на те, наскільки потужні зв’язки академії і окремих кафедр, факультетів з практичною промисловістю відповідною.
Валерій Мураховський, Центр забезпечення якості вищої освіти ОНАХТ
Образование развивалось у нас по-разному, и сейчас от нашего выпускника требуется уже не сумма знаний, которые есть, а некие компетентности, которые он мог бы применить в своей практической деятельности у любого работодателя. Качество образования достигается в данном случае, во-первых, дуальностью освіти нашего студента. То есть, это практическая подготовка, теоретическая подготовка, которую мы ему даем. А с другой стороны — это качество нашего преподавательского состава.
Особливою 49-ту науково-методичну конференцію робить і підписання Меморандуму про співпрацю між Національною академією педагогічних наук України і Одеською національною академією харчових технологій.
Богдан Єгоров, ректор ОНАХТ
Чому це важливо? Тому що мало мати висококласні, високоякісні лабораторії. Добре, коли є висококваліфікований склад викладачів. Але коли методологія піднята на високий, міжнародний рівень — тоді це дозволяє говорити про високу якість підготовки і фахівців, і потім легше пояснювати нашим колегам за кордоном, чим ми займаємося, а, по-друге, нашим випускникам пред’являти свій диплом. Тому що він визнається у багатьох країнах світу. Тобто методична складова, вона є однією з найвагоміших складових забезпечення якості вищої освіти. І я вдячний всім, хто відгукнувся, і конференції методичні перетворюються сьогодні з рядових подій на такі визначні події.
Василь Кремень, президент Національної академії пед.наук України
Нам дуже важливо з одного боку знати краще досвід і діяльність наших університетів, а з другого — у нас є Інститут вищої освіти, є відділення вищої освіти, я думаю, нам є також що допомогти, підказати колективу академії. Ми домовились, що наші вчені будуть приїздить на методичні різного роду конференції — і разом з тим ми будемо раді бачити колег з академії.
В майбутніх планах Одеської національної академії харчових технологій вивести щорічну науково-методичну конференцію спочатку на всеукраїнський, а потім і на міжнародний рівень; і продовжувати виховувати студентів, які розуміють: якісна освіта важлива, а отримувати знання слід впродовж всього життя.