… Духовно ми стоїмо перед підніжжям Голгофи. Завтра на ній звершиться одночасно спасіння і суд… Сьогодні Великий Четвер Страсної седмиці, останнього тижня, напередодні Пасхи Христової . Цей день присвячений згадці про Таємну Вечерю Христа, під час якої було встановлено Таїнство Євхаристії – Причащання Тіла і Крові Господньої. У Великий Четвер богослужіння в Спасо-Преображенському соборі Одеси очолив митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел.

Ісус Христос готовий добровільно зійти на Хрест, який, як меч двосічний, відділить добро від зла, розбійника благорозумного від безумного розбійника, блудницю, яка покаялася, від зрадника Юди. Поставлений Хрест Господа вознесеться від землі до небес… Богослужіння Великого Четверга присвячені одночасно оплакуванню страждань Христових, які розпочинаються зі зради Спасителя Юдою і містичній радості про Тайну Вечерю Любові. Тому на цих богослужіннях і печаль, і радість немов переплітаються.

Ісус Христос звершує Пасху, спочатку за Мойсеєвим законом, а потім встановлює Пасху нову – велике Таїнство найсвятійшої Євхаристії. Христос зібрав своїх учнів в одній кімнаті, щоб разом їсти Пасху. Він взяв хліб, поблагословив, переломив його та роздав апостолам зі словами: «Прийміть, їжте, це – Тіло моє, що за вас і за всіх ламається» — тобто передається на страждання і смерть. А також взяв чашу, подякував і сказав: «Пийте з неї всі, бо це – Кров Моя Нового Завіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів». Таким чином під виглядом хліба та вина Спаситель подав усім нам через апостолів Свої справжні Тіло і Кров, Яких православні християни причащаються кожної літургії, згадуючи Христову Жертву за рід людський. Таїнство Євхаристії, встановлене на Тайній Вечері Господом Ісусом Христом перед Його стражданнями і смертю за заповіддю з перших часів християнства і до цього часу звершується на святих престолах храмів і є найголовнішим богослужінням Церкви Христової.

За традицією усі віряни в Великий Четвер причащаються. Тому що, приймаючи причастя у Великий Четвер, стаєш учасником Таємної Вечері, подумки розділяючи її з апостолами та приймаючи Тіло і Кров Христові – ніби з рук Самого Господа. А Чистим звуть в народі цей четвер, бо саме тоді, зібравши учнів у Сіонській горниці на Пасху, Господь вимив їм ноги, навчаючи разом із ними і всіх нас ніколи не зневажати оточуючих нас людей та розуміти, що ми прийшли в цей світ не для того, щоб служили нам, а задля того, щоб послужити нашим ближнім.

Комментарии закрыты