Українській військові беруть участь у параді в Польщі

Українські військові 15 серпня беруть участь у параді з нагоди Дня Війська Польського. Про це повідомляє «Польське Радіо». «Прапороносна група Збройних сил України буде крокувати разом з польськими та солдатами NATO під час параду у Варшаві в День Війська Польського, який традиційно святкують в Польщі 15 серпня — у річницю перемоги у Варшавській битві 1920 року, так званого «Дива на Віслі», — йдеться в повідомленні. Повідомляється, що на параді у Варшаві буде присутній міністр оборони України Степан Полторак. Зазначено, що солдати з України візьмуть участь у параді, присвяченому Дню Війська Польського вперше з 2008 року. Також 24 серпня планується участь польських військових у параді з нагоди Дня Незалежності України в Києві

Кабмін має намір збільшити зарплати вчителям

Уряд України починає пілотні проекти загальнодержавної програми «Нова українська школа», залишаючи в пріоритеті інвестування в освіту і подальше збільшення зарплат українських вчителів на 50%. Про це сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, перебуваючи з робочою поїздкою у Дніпрі. Прем’єр-міністр заявив, що уряд буде сприяти роботі в напрямку створення опорних шкіл, закупівлі шкільних автобусів, забезпечення освітніх потреб в гірській та сільській місцевості. Відповідні доручення вже дані профільним міністерствам, в тому числі Мінрегіону і Мінфіну. «Особлива увага — забезпеченню умов навчання — від ремонту шкіл до повної комплектації підручниками вже з 1 вересня, «а не в грудні», а також вирішення питання перевантаження шкіл і зменшення черги у дошкільні навчальні заклади», — зазначив Гройсман. Також глава уряду висловив впевненість, що проблему черг у дитячі садки можна вирішити вже через три роки.

НАЗК отримало 23 тисячі повідомлень про несвоєчасне подання е-декларацій

Національне агентство з питань запобігання корупції отримало понад 23 тис. повідомлень про неподання або несвоєчасне подання електронних декларацій. Про це сьогодні на брифінгу заявила керівник НАЗК Наталія Корчак. За її словами, за фактами звернень уже складено 28 адміністративних протоколів за неподання або несвоєчасне подання електронних декларацій. Нагадаємо, раніше Корчак повідомила, що за результатами перевірок НАЗК відкрито 14 кримінальних справ.

Менше на 50%: податок для одеських підприємців

Міська влада спільно з контролюючими органами та підприємцями плідно співпрацюють з питань оподаткування. Результатом такої співпраці стало довгоочікуване зниження податку на підприємництво з 20% до 10%. Варто відзначити, що дане рішення було прийнято на сесії міськради ще 8 лютого цього року, однак певний час ставка залишалася старою з деяких організаційних причин. На останній сесії міської ради вже всі законодавчі моменти були врегульовані і відтепер підприємці платять податок за зниженою ставкою — на 50% менше. Самі представники бізнесу кажуть, що на сьогоднішній день видно дуже велике бажання керівництва міста йти на зустріч у цих питаннях. Особливо, з огляду на те що ставку податків встановлюють саме місцеві ради.

Для розуміння серед підприємців, Одеською Фіскальною Службою було ініційовано проведення зустрічей на ринках — пояснень і консультацій. Також, діє мобільний сервісний центр, який переїжджає з місця на місце за запитом підприємців, і додаток для найманих робітників — «Legal Work». Програму можна завантажити через Play Market або App Store і в разі чого швидко подати скаргу на свого роботодавця, яка згодом буде розглянута.

Надання субсидій: про що слід пам’ятати

Питання змін у нарахуванні субсидій не є новим; але населення не завжди миттєво сприймає зміни. Саме про зміни у порядку надання субсидій на сплату послуг ЖКГ і говорили 15 серпня у прес-центрі Одесит. Так постановою Кабінету міністрів України у квітні цього року були внесені певні зміни — в тому числі щодо спрощеного порядку надання населенню субсидій з відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги. Зокрема ці зміни торкаються монетизації. В даному випадку монетизація — це переведення у грошовий еквівалент не використаної субсидії на користування газом чи електроенергією.

У прес-центрі також наголосили, що сьогодні субсидії є тим видом допомоги, що дисциплінує, оскільки людина, якій надано субсидію, обов’язково повинна сплачувати свою частину. Ставши учасником програми, людина автоматично є ним і надалі —  але лише в тому випадку, якщо в неї немає боргів.

Так важливим є не лише отримати субсидію на сплату послуг ЖКГ, але й постійно моніторити свій рахунок і вчасно вносити оплату, аби мати можливість користуватися програмою і надалі.

«Кіборги» — перший тізер українського фільму

У мережі опублікували перший тізер фільму про захисників Донецького аеропорта, прем’єра якого запланована на грудень 2017 року. 15 серпня, на каналі Youtube з’явився перший тізер українського фільму «Кіборги» Ахтема Сеітаблаєва. В описанні до тізеру зазначається, що історія картини не про війну, а про сучасних героїв, які захищають рідну землю від агресора. Як відомо, прем’єра картини запланована на 6 грудня 2017 року. У воєнній драмі знялися В’ячеслав Довженко, Макар Тихомиров, Андрій Ісаєнко, Роман Ясинський, Віктор Жданов та інші українські актори.

Комментарии закрыты