Європарламент схвалив «безвіз» для Грузії

В Європу без віз. Під час засідання Європарламенту 2 лютого було схвалено рішення щодо скасування віз для відвідання країн Шенгенської зони для громадян Грузії. Зазначається, що 553 депутати із присутніх 647 проголосували за надання грузинським громадянам безвізового режим. Проти такого рішення було 66 депутатів, утриматися вирішили 28.  За розрахунками депутата Європарламенту Марії Габріель, яка виступала з доповіддю стосовно надання грузинським громадянам, «безвіз» для цієї країни вступить в силу вже до кінця квітня поточного року. Це означає, що у грузин з’явиться можливість перебування без віз у країнах зони Шенгену протягом 90 днів із 180.  Тепер, згідно з існуючими процедурами, після схвалення у Європарламенті формальне затвердження регуляції має здійснити Рада Європи на рівні міністрів. Після цього законодавчі зміни повинні бути опублікованими в Офіційному журналі Євросоюзу після того, як вони будуть підписані президентом Європарламенту та відповідної країни, яка очолює Раду Європи (наразі це Мальта). Регуляція починає діяти через три тижні після публікації.

Початок «Брекзиту»підтримали британські депутати

Депутати британського парламенту абсолютною більшістю голосів підтримали ініціацію процедури виходу з ЄС. Повідомляє Євроньюз. “За” проголосували 498, “проти” – 114, серед яких усі члени Шотландської національної партії, ліберальні демократи, та 47 депутатів-лейбористів. Законопроект про вихід з ЄС внесли до парламенту після того, як конституційний суд заборонив уряду починати процедуру без згоди законодавчого органу. У середу пройшло голосування у першому читанні. Більш детально проект розглядатимуть 6 лютого. Прем‘єр-міністр Тереза Мей заявляла, що хоче розпочати процедуру виходу не пізніше 31 березня поточного року.

Режим тиші порушують бойовики – штаб АТО

В супереч домовленостям про режим тиші проросійськи бойовики продовжують бити з «Градів» по Авдіївці та намагаються захопити позиції Збройних Сил України. Штаб АТО інформує, окрім артилерії окупанти штурмують місто із застосуванням танків. Поки ворожі атаки виявилися невдалими — бойовики несуть великі втрати. Однак, внаслідок обстрілів неабияк постраждало. Деталі — у сюжеті

Думка одеситів: як врятувати Авдіївку?

29 січня в Авдіївці почалося загострення збройного конфлікту. Зараз гуманітарна ситуація в 25-ти тисячному місті близька до катастрофічної, страждає перш за все – мирне населення. Про те, чи можна врегулювати ситуацію на сході України и до чого призведе такий розвиток подій – кажуть одесити.

 

Комментарии закрыты