Україна пам’ятає. Чорні дні Революції Гідності

Найтрагічніший день Революції Гідності. Україна згадує події річної давності. Вранці 20 лютого 2014 року спецпідрозділи спробували штурмувати барикади євромайданівців. Збройні групи «Беркута» у чорних уніформах із жовтими пов’язками на рукавах відкрили вогонь по протестувальниках. Активісти із дерев’яними щитами та кийками намагалися відтіснити «Беркут» у бік вулиці Інститутської, де протестувальників зустрів щільний снайперський вогонь. У лічені години загинуло понад 80 протестувальників. Це був початок нашої війни. Їм скандували «герої не вмирають», а їх батьки більше не побачать свої дітей. «Небесна сотня» полягла за Україну, а розслідування жорстокого розстрілу досі не завершено. Хочеться вірити, що цей гіркий урок змінить країну назавжди. Цього хотіли б полеглі герої , і це потрібно майбутнім поколінням.

Річниця Революції

Вшанування Героїв

В честь Дня Героїв Небесної Сотні в Одесі урочисто поклали квіти до пам’ятника Тараса Шевченка. Вшанувати пам’ять героїв прийшли сотні одеситів. Крім керівництва міста та області, на заході був присутній міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський. Покладання квітів супроводжувалося українськими народними піснями у виконанні хору, а після виконання пісні «Пливе кача…» одесити урочисто запустили в небо 100 білих голубів.

Стихійна торгівля

Ліквідація незаконних об’єктів

Співробітники міського управління розвитку споживчого ринку Одеської міськради щотижня проводять рейди з виявлення та ліквідації стихійної торгівлі на вулицях міста. Зокрема, в період з 12 по 18 лютого, фахівцями управління були ліквідовані об’єкти стихійної торгівлі на площі Старосінній. Роботи тривають. Співробітники управління розвитку споживчого ринку рекомендують продавцям реалізовувати свій товар тільки в спеціально відведених для цього місцях на ринках міста.

РОЗПОРЯДЖЕННЯ МЕРА

НОВИЙ СКЛАД РАДИ ДИЗАЙНУ

Мер Одеси Геннадій Труханов оновив склад Ради з питань міського дизайну. Про це йдеться у розпорядженні міського голови. Раніше в аналогічному рішенні очільника міста вказувалося, що керівником комісії буде голова Одеського обласного відділення Спілки дизайнерів України Леонід Брук. У новому складі комісію очолить відомий одеський скульптор Михайло Рева. Він є автором багатьох проектів Одеси. Таких як «Дванадцять стільців» і «Пам’ятник любові» в Міському саду та статуетка Одеського кінофестивалю. Крім того, Рева — один з авторів благоустрою Аркадійської алеї.

Масляна

особливості свята

Масляна — святковий цикл, який зберігся на Русі з дохристиянських часів. Обряд пов’язаний із проводами зими і зустріччю весни. Після хрещення Русі Масляна святкується в останній тиждень перед Великим постом, за сім тижнів до Великодня. Головними атрибутами цього веселого свята є млинці і народні гуляння. На Масляну в Одесі проводять чимало заходів. Так, приміром, вихованці «Центру реабілітації осіб з відхиленнями психофізичного розвитку» підготували святковий концерт.

Ухилення від призову

455 кримінальних проваджень

З 2014-го року в Одеській області відкрито 455 кримінальних проваджень за статтею 366 Кримінального Кодексу (ухилення від мобілізації). Про це повідомляє прес-служба прокуратури області. У прокуратурі також зазначили, що залишається нагальним питання хабарництва у військкоматах. При цьому тільки 17 кримінальних справ дійшли до суду. Раніше заступник військового комісара Одеської області Владислав Мусейко заявив, що близько шестисот осіб з Одеської області не з’явилися у військкомати після отриманих повісток за час поточної хвилі мобілізації. Нагадаємо, 12 лютого Верховна Рада України встановила покарання за ухилення від мобілізації у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

Тарифи ростуть

На 40% більше за електроенергію

Уже в березні цього року тарифи на електроенергію для населення України підвищать на 40 відсотків. Це передбачено в домовленостях із Міжнародним валютним фондом щодо виділення Україні додаткового кредиту на сімнадцять з половиною мільярдів доларів. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин. Крім того, протягом найближчих двох-трьох років зростатимуть тарифи на природний газ і теплопостачання. Зокрема, газ цього року подорожчає майже вчетверо, а тепло — в півтора рази. Ціни на газ підвищать вже після опалювального сезону — із квітня, уточнив Демчишин.

ЗРОСТАННЯ ЦІН

ХЛІБ дорожчатиме поступово

Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко прогнозує підвищення цін на хліб через подорожчання його складових, однак запевняє, що це відбуватиметься помірно і поступово. За його словами, виникла ринкова ситуація, пов’язана з подорожчанням складових при виробництві хліба компонентів. Так, на 70% піднялася ціна на паливо. Павленко розповів, що Мінагрополітики провело роботу з трейдерами, проаналізувавши продовольчі ринки і наявність зерна, зокрема, скільки йде на експорт. Він запевнив, що МінАПК зробить все можливе, щоб подорожчання не торкнулося соціальних сортів хліба.

Приватизація шахт

Масове скорочення шахтарів

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України має намір скоротити до 10 тисяч шахтарів. Про це заявив міністр Володимир Демчишин. За його словами, профільне міністерство готує план приватизації шахт. При цьому перший крок буде немасовим – під приватизацію попаде кілька підприємств. Міністр Демчишин зазначив і про деякі проблеми під час продажу підприємств. Зокрема, мова йде про великі борги, наприклад, за спожиту електроенергію. Він також зазначив, що глобально протягом двох-трьох років необхідно залишити на шахтах лише 25 тисяч осіб. Нагадаємо, згідно з коаліційною угодою, передбачена лібералізація вугільного ринку і приватизація шахт.

Комментарии закрыты