Перемовини лідерів Нормандського формату відбудуться на наступному тижні
На наступному тижні відбудуться телефонні перемовини лідерів Нормандського формату щодо ситуації в Україні. Про це Президент Петро Порошенко повідомив під час спільної заяви для ЗМІ з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском у Брюсселі. Петро Порошенко наголосив, що Росія й надалі продовжує не виконувати Мінські угоди, у тому числі і в безпековій частині, про що Порошенко повідомив і Президенту Сполучених Штатів Америки під час зустрічі у Вашингтоні. Глава Української держави наголосив на неприпустимості такої ситуації та необхідності продовження роботи задля повного виконання Мінських угод та встановлення миру в Україні. У цьому контексті Петро Порошенко також повідомив про зустріч з Президентом Франції Еммануелем Макроном, яка відбудеться 26 червня у Парижі. Президент України підкреслив, що позиція Президента Франції «дуже проєвропейська». «Це дуже важливі і дуже ефективні тижні для України та Європи», — переконаний Глава держави.
22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни
22 червня 1941 року — одна з найсумніших дат в історії. День, який назавжди змінив життя десятків мільйонів людей. Тоді на світанку війська нацистської Німеччини без оголошення війни раптово атакували увесь західний кордон Радянського Союзу. Війна тривала майже чотири роки і стала найбільшим збройним зіткненням в історії людства. І сьогодні борг кожного українця — пам’ятати тих, хто загинув за мир у всьому світі. З нагоди цієї траурної дати на Алеї слави одесити, духовенство, керівництво міста та області поклали квіти до Пам’ятника Невідомому матросу і віддали шану жертвам тієї кровопролитної війни.
Україна стала епіцентром бойових дій в роки Другої Світової війни. За перемогу над нацизмом український народ заплатив дорогу ціну. Україна втратила п’яту частину населення. І забути цю дату не має права жоден житель нашої країни.
Сучасні знання: школа 21 століття
«Юним одеситам — відкритий простір» — черговий проект в рамках онлайн-платформи «Соціально активний громадянин», який робить ще один крок до створення сучасних шкіл. За словами Сергія Вегерчука, співавтора проекту і директора гімназії №2, сучасна освіта не влаштовує ні викладачів, ні дітей та їх батьків. Школи 21 століття вимагають таких змін, які зможуть дати учням дійсно нові знання, відповідні часу світанку технологій. Оснащення класів інтерактивними дошками дає викладачам можливість не витрачати час на креслення, написання речень і вправ, це робиться буквально за лічені секунди. Також, за допомогою візуалізації можна уявити будь-який історичний період, політичного лідера чи автора знаменитої на весь світ книги. Інтерактивна дошка і електронний підручник — це запорука якісної освіти для юних одеситів, які першими в Україні почали активно використовувати обидві системи під час навчання. Такі методи насамперед вчать дитину як самому здобувати знання, заохочують до творчості і роблять урок більш легким, як для вчителя, там і для дітей в класі. Час не стоїть на місці, точно також, як і методи навчання змінюються і готують молодь до нових сучасних професій.
Фестивалі «Руде місто» і Жіноча роль в історії України
одразу два соціальні проекти — фестиваль «Руде місто» і «Жіноча роль в історії України. Увічнення пам’яті Єлизавети Воронцової ». Не всі міста світу мають свій колір, але завдяки автору Георгію Голубенко, Одеса отримала звання «рудої», а також закріпила за собою звання «столиці гумору». Наталя Делієва, автор проектів, стверджує що в такий нелегкий час нам важливо все одно сподіватися на радісне майбутнє і об’єднувати людей шляхом таких заходів. Тим більше, сьогодні місто Одеса позиціонують, як місто 100 фестивалів. Другий проект буде ініціювати асоціація жінок України «Дія», він спрямований на те, щоб увічнити Єлизавету Воронцову, яка 43 роки очолювала перше благодійний жіноче товариство в Україні.
А ми нагадуємо всім одеситам, що проголосувати за будь-який проект в рамках онлайн-платформи «Соціально активний громадянин» можна на офіційному сайті —
citizen.odessa.ua.
Не бійтеся вказувати свої паспортні дані при реєстрації, це необхідно лише для того щоб переконатися, чи є ви жителем Одеси. Голос кожного городянина дійсно важливий в майбутніх змінах нашого міста, котрі сьогодні творять самі жителі.