Кабмін ухвали зміни щодо виплати пенсій за місцем проживання

Кабінет міністрів вніс зміни до порядку виплати пенсій через поточні банківські рахунки. Відтепер, згідно з поставою, опублікованою на Урядовому порталі, отримати пенсію можна буде за місцем фактичного проживання в межах України, яке треба вказати у заяві. Раніше пенсії виплачувалися з прив’язкою до місця прописки. Відповідні зміни стосуються і виплат грошової допомоги. Зазначимо також, що в понеділок Пенсійний фонд затвердив показник середньої заробітної плати в сумі 5 887 гривень 70 копійок, який буде застосовуватись при визначенні коефіцієнту заробітної плати за березень 2017 року при призначенні пенсій.

Новий вірус-вимагач атакує Україну

Дослідники антивірусної програми-сканера MalwareHunter виявили новий вірус-вимагач XData, який атакував в першу чергу Україну. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтернет-журнал AIN.ua. При цьому вірус поширюється вчетверо швидше, ніж його більш відомий попередник WannaCry. Так, станом на п’ятницю, 19 травня, було підтверджено 135 унікальних випадків інфікування, 95% з яких припали на українських користувачів. Після шифрування всі файли мають розширення .~xdata~. Вірус не змінює фон робочого столу, а лише має в основних каталогах текстовий файл How Can I Decrypt My Files. У ньому пояснюється, що для розшифрування файлів необхідно відправити спеціальний ключ по одній з електронних адрес. Способів розшифровки без сплати викупу поки не знайдено. А заплатити, за даними ЗМІ, треба від майже 6 до 60 тисяч гривень.

Одеський портна межі банкрутства?

Сьогодні ЗМІ рясніють заголовками про неблагополучну економічну ситуацію, яка склалася в Одеському морському торговельному порту, навіть про те, що порту загрожує банкрутство. З цим пов’язують і недавній візит Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна на це одеське підприємство. Що ж відбувається на флагмані української морської транспортної галузі? Чому Одеський порт стає притчею во язицех? У цьому спробував розібратися наш кореспондент.

Потьомкінські сходи: відкриття після реконструкції

Ремонтні роботи на Потьомкінських сходах і благоустрій Стамбульського парку в Одесі завершаться протягом двох найближчих днів. Про це під час апаратної наради повідомив віце-мер міста Анатолій Орловський. За інформацією ЗМІ, на відкриття парку і сходів приїде президент України Петро Порошенко. Тож незабаром одесити і гості міста зможуть помилуватися не тільки оновленими, але, що головне, зберігшими свій первозданний вигляд, Потьомкінськими сходами. Зануритися в дивовижну культуру Туреччини, потрапивши до Стамбульского парку, який прийняв  зовсім новий вигляд.

В Одесі розповіли про деталі завершення навчального року

26 травня — закінчуються заняття в більшості навчальних закладів Одеси. Саме в ці дні прозвучать і останні для випускників шкільні дзвінки. Нагадаємо, що в цьому році Міністерство Освіти пішло назустріч 11-тиклассникам, а державна підсумкова атестація йде у формі ЗНО, учням дається право вибору — здавати три предмети. Серед іспитів обов’язковим є українська мова, іншим складають на вибір математику або історію, не залежно від профілю майбутнього ВНЗ, а третій екзамен обирається із Переліку предметів до яких входять біологія, фізика, хімія, географія, російська, англійська та інші мови. З 23 травня по 16 червня, пройде підсумкова атестація всіх випускників. Вручення атестатів 11-тіклассніков відбудеться з 17 по 26 червня. Серед понад 4 тисяч учнів, які закінчують школу в цьому році, всього 270 осіб претендують на золоту чи срібну медаль. Нагадаємо, що результати ЗНО будуть відомі вже через декілька тижнів — не пізніше 15 червня, учні знатимуть свої бали з математики, української мови та літератури і іноземних мов. З історії України, біології і російської мови — не пізніше 18 червня. Що до географії, фізики і хімії, то результати будуть відомі до 23 червня 2017 року.

 

Комментарии закрыты