День Прапора: святкування в Одесі
Одеса як і вся Україна відзначає День державного прапора. Це свято було встановлено згідно з указом президента від 23 серпня 2004 року, а з 2009 року була заснована щорічна офіційна церемонія підняття прапора 23 серпня по всій Україні. Так, біля будівлі Обласної державної адміністрації на проспекті Шевченка відбулася урочиста церемонія підняття національного прапора. На заході були присутні голова ОДА Максим Степанов та Голова Одеської облради Анатолій Урбанський. Перші особи області привітали городян і всіх присутніх зі святом. Також з нагоди свята державні прапори вивішено сьогодні на адміністративних і житлових будівлях Одеси.
Прапор України: навчити поважати
А ось на Думській площі урочисте підняття прапору України зібрало чимало городян та гостей міста. Найважливіший момент Дня українського прапора розпочав міський голова. В своїй вітальній промові мер Одеси Геннадій Труханов підкреслив особливу значимість символів державності для кожного, хто усвідомлює себе громадянином та патріотом.
Що вище? Прапор бізнесу чи країни
У продовженні урочистої промови, зверненої до громадян України, Геннадій Труханов з гіркотою відмітив, що знайшлись ті, хто сьогодні флаг свого бізнесу поставив вище прапору України. Але незважаючи на такі випадки, міський голова висловив сподівання, що спільною роботою символи України набудуть загальної поваги, і кожен усвідомлюватиме їх важливість.
Виставкова акція до 26-ї річниці незалежності України
Також, до Дня Незалежності України Одеська національна наукова бібліотека презентувала виставковий проект «Свою Україну любіть…». Він містить книжкову виставку, де подано широкий діапазон літератури з історії і культури України. А також виставку творів заслужених художників України подружжя Анатолія та Галини Кравченків та їх доньки Вікторії, яка у свої 13 років є лауреатом чисельних мистецьких конкурсів. Крім того були проведені цікаві лекції за темою, і працювала музична вітальня «Чарівна українська бандура».
Справа «Наутілуса» — подробиці загибелі журналістки
Поліція Данії вже півтора тижня розслідує зникнення журналистски Кім Валль, яка разом з підприємцем Пітером Мадсеном 10 серпня вирушила в плавання на його підводному човні «Наутілус» — найбільшій приватній субмарині у світі яка була побудована в 2008 році. Вже 11 серпня Мадсен подав сигнал про допомогу. Коли його врятували, «Наутілус» затонув. Сперше чоловік стверджував, що висадив журналістку на берег і не знає про її місцезнаходження, а потім зізнався, що вона загинула на субмарині, і він утопив її тіло в морі. 21 серпня стало відомо, що під час пошуків Кім Валль поліція знайшла в Копенгагені торс жінки без голови, рук і ніг, а 23 серпня було підтверджене що знайдене тіло належить загиблій дівчині. Про це свідчать аналізи ДНК. Які в зв’язку з цим робить висновки слідство з приводу розслідування про вбивство, не повідомляється. Зараз 46-річний Пітер Мадсен підозрюється в навмисному затопленні човна для приховування злочину. Винахідник знаходиться в камері попереднього ув’язнення і звинувачується в ненавмисному вбивстві. Шведська журналістка Кім Валль працювала над книгою про датського винахідника і підприємця Пітера Мадсена. Він відомий в Данії як один з піонерів ракетобудування та творець об’єднання «Копенгаген Суборбіталс». Ця організація, не переслідуючи ніяких комерційних цілей, веде розробку ракети, здатної доставити людину на висоту 100 кілометрів. Згідно з концепцією проекту, усі його учасники працюють безкоштовно і на чистому ентузіазмі, а в кінці кінців один з них полетить в космос.
«Шкільне» перемир’я: про що говорила нормандська четвірка
Без особливих сенсацій завершилися 22серпня телефонні переговори лідерів «Нормандської четвірки»: Петра Порошенка, Володимира Путіна, Ангели Меркель і Еммануеля Макрона. Традиційно мова йшла про ситуацію на сході України. Учасники переговорів підтримали ідею глави України про «шкільне» перемир’я. Поки немає інформації, коли саме почнеться режим тиші на Донбасі і скільки триватиме. Подібні повідомлення нажаль не додають оптимізму, оскільки практично відразу бойовики порушують досягнуті домовленості. Так було зовсім недавно з «хлібним» перемир’ям, оголошеним на час збирання врожаю. Урожай збирали в прифронтовій зоні під звуки канонади. Також, повідомляється що ніяких інших домовленостей, крім «шкільного» перемир’я, між лідерами України, Німеччини, Франції та Росії досягнуто не було.