Ангела Меркель:думки щодо Брекзиту

Після виходу зі складу Європейського Союзу Великобританія не буде мати таки самих прав, що є у країн-членів ЄС. На цьому наголосила канцлер Німеччини Ангела Меркель, повідомляє Дойче Веле. «Я хочу чітко про це заявити, тому що в мене є відчуття, що деякі британці до цього часу мають ілюзії, проте це марна трата часу», — підкреслила пані Меркель. Канцлер Німеччини закликала Лондон до конструктивного діалогу з Брюсселем, і наголосила, що під час переговорів з Брекзиту між Британією та ЄС в першу чергу слід обговорювати фінансові зобов’язання Лондона перед Брюсселем. «Ми повинні знати, якими Великобританія бачить майбутні відношення з нами», — зазначила Меркель. Нагадаємо, що процес Брекзиту було розпочато 29 березня листом, який Мей направила до Європейського Союзу та в якому сповістила про вихід Британії з його складу.

Роман Насіров ще два місяці носитиме електронний браслет

Відстороненому главі ДФС Роману Насірову на два місяці продовжили запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою застави. Відповідне рішення ухвалив Солом’янський райсуд Києва 27 квітня. Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила суд на 60 діб продовжити Насірову запобіжний захід, так як вважає, що підстави для обрання йому запобіжного заходу залишилися без змін. Водночас на Насірова поклали обов’язки носити електронний браслет, віддати документи, які дозволяють йому покидати країну, повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання, прибувати до детектива, прокурора чи слідчого судді за першою вимогою, утримуватися від спілкуванння зі свідками. Як відомо, детективи НАБУ на початку березня затримали Насірова і повідомили йому про підозру у зловживанні владою та службовим становищем. Слідство вважає, що Насіров протягом 2015–2016 років, діючи в інтересах депутата Верховної Ради Олександра Онищенка, надав керівникам регіональних і територіальних органів ДФС незаконну вказівку ухвалювати безпідставні рішення про розстрочення податкового боргу трьом компаніям. Такими рішеннями державі завдано збитків на суму майже 2 мільярди гривень. Захист Насірова і він сам ці звинувачення заперечують.

В Одесі розроблена комплексна освітянська програма

В Одеській мерії розробили та ухвалили на засіданні виконкому Міську цільову програму розвитку освіти м. Одеси на 2017-2019 роки. Далі її розглянуть вже депутати на сесії, а автори проект називають знаковим, кажуть, такого комплексного підходу до освітньої галузі раніше не було. Програма включає створення комфортних умов для забезпечення потреб в освіті та стабільного функціонування учбових закладів, створення безпечних та нешкідливих умов навчання, інформатизація галузі, підтримка розвитку інтелектуального та творчого потенціалу як дітей, так і вчителів. На практиці ці пункти включають середіншого продовження капітального ремонту учбових закладів та пункт закріплення земельної ділянки.  Також за три роки проводитимуть масштабну роботу зі впровадження енергозберігаючих технологій, реалізовуватимуть протипожежні заходи, витратять кошти на модернізацію спортивної бази та медичних кабінетів. 276 мільйонів гривень протягом трьох років витратять на оснащення кабінетів, які потребують сучасного обладнання  — хімічні, фізичні лабораторії, навчальні бази позашкільних закладів. Усього ж на реалізацію програми заплановано 385,5 мільйони гривень.

Директор департаменту освіти та науки Олена Буйневич зазначила, що проблему створення нових шкіл та дитсадків, ліквідація черги в садки у 10 тисяч дітей дана програма не включає. Однак заходи для вирішення цього питання включенні в іншу масштабну прогграму – капітального будівництва.

Туризм в Одесі. Підсумки 2016-2020 років

Також члени виконкуому заслухали звіт щодо виконання програми розвитку туризму в Одесі в 2016-2020 роках. Головна мета документу – збільшити кількість туристів в місті та зробити Одесу цікавою для них не лише в курортний сезон, але й протягом всього року. Для цих цілей були створені туристичні інфлормаційні центри. Розроблена карта гостя  міста, наявнясть якої дозволяє відвідувати різні заклади та заходи. В історичному центрі біля туристичних цікавинок встановлені QR-коди, за допомогою яких можно більше дізнатись про ці памятки. Створені три-де маршрути. За допомогою них турист може заздалегідь спланувати свій відпочинов в Одесі. Нарешті відкрито нові музеї – музей імені Утьосова (безкоштовний для відвідування) та віртуальний музей вулиці Дерибасівської. Нарешті близько ста студентів вищів у так званий високий сезон проводили анкетування туристів в місті. Отримані дані далі систематизуються та дають зрозуміти туристичній галузі, що і як треба покращувати.

«Мотор! Зйомка!»: в Одесі знімають кіно

Одеський режисер Ігор Козлов-Петровський знімає новий фільм. Ця історія як завжди розповідає про пригоди допитливих дітей. Але цього разу дії стрічки розгортаються  коло автоперегонів «Кубок лиманів». В новій картині грають вже знайомі глядачеві юні актори та імениті одеські артисти — народні артисти України Ігор Равицький, Анатолій Дріженко та Андрій Гончар. Також у знімальному процесі взяли участь наші кореспонденти Анна Коренєва та Анатолій Ільєнков.

 

 

Комментарии закрыты