Вітаю. 28 березня, 16 година. Про головні новини на цю хвилину — у Вісті Одеса флеш.

28 березня почав діяти безвіз для Грузії

З 28 березня між Грузією та Європейським Союзом починає діяти безвізовий режим. 8 березня в офіційному журналі Євросоюзу було опубліковано рішення про введення безвізового режиму для громадян Грузії, що почне діяти за 20 днів — 28 числа. З цього дня громадяни Грузії зможуть відвідувати країни ЄС без віз — щоправда тільки з біометричними паспортами та не більш ніж 90 днів протягом півроку. Крім того, міністр закордонних справ Грузії Михайло Джанелідзе зазначив, що всі переваги, пов’язані з безвізовим режимом, будуть доступні і тим громадянам Грузії, що проживають на окупованих після 2008 року територіях — в Абхазії та Південній Осетії. Як підкреслив сам Джанелідзе, європейський шлях Грузії є незворотнім, а грузинське МЗС та дипломатичні представники за кордоном активно працюватимуть та сприятимуть, аби кожен громадянин Грузії мав можливість максимально отримати ту користь, яку несуть безвізові подорожі Європою. Нагадаємо, що візова лібералізація для громадян України була узгоджена на засіданні Європейського Союзу 2 березня. Далі таке рішення на пленарній сесії у квітні повинен затвердити Європарламент; після чого у першій половині травня угоду буде направлено до Ради ЄС

Україна та Грузія: зустріч прем’єр-міністрів

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман планує у кінці листопада відвідати Грузію з офіційним візитом. Про це пан Гройсман повідомив у Фейсбук після зустрічі з прем’єр-міністром Грузії Геогрієм Квірікашвілі, яка відбулась у рамках самміту організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ. Прем’єр подякував Грузії за послідовну підтримку територіальної цілісності України, а Георгію Квірікашвілі — за запрошення, зазначивши, що обов’язково здійснить офіційний візит до Грузії. Гройсман також повідомив, що головною темою обговорення під час зустрічі були перспективи та напрямки поглиблення співпраці України і Грузії: у розвитку обсягів двосторонньої торгівлі і в галузях інфраструктури та сільського господарства». Нагадаємо, що організація за демократію та економічний розвиток ГУАМ  об’єднує Україну, Грузію, Азербайджан та Молдову. Була створена у 1997 році.

У Балаклії почали вивезення та знищення боєприпасів

Сьогодні розпочали процес організованого вивезення і знешкодження боєприпасів, зібраних на арсеналі у Балаклії. Про це повідомив заступник Міністра оборони Ігор Павловський, повідомляє пресс-служба відомства. Місце підриву підготовлено згідно з усіма вимогами і знаходиться приблизно за 10 кілометрів від райцентру. Тому вибухи, звуки яких ймовірно можна буде чути протягом наступних днів, не становитимуть загрози для місцевих мешканців. У повідомленні зазначено, що арсенал повертається до роботи у штатному режимі. Так само як і сама Балаклія і навколишні селища: працюють усі дитсадки, до вечора планується вирішити усі проблеми із газопостачанням.

Нестача води в українських річках

Україна починає страждати від нестачі води. Про це заявив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Він зазначив, що рівень наповненості українських річок протягом останніх років залишається на відмітці 20% від норми; і взагалі, в країні не залишилось жодного озера чи річки, де би якість води була першого класу. «Я минулого літа з жахом прокидався кожен ранок і дивився в Інтернет, чи не повимирала риба ще в якійсь річці і чи ще щось не сталося», — розповів Семерак. Міністр зазначив, що через слабке законодавство України жодне підприємство не понесло покарання за своє недбале ставлення до природних ресурсів. «У грудні минулого року парламент дуже швидко прийняв закон, який забороняє у 2017 році будь-які перевірки, в тому числі — екологічні. А тому сьогодні Міністерство природи фактично залишилось під мораторієм на проведення перевірок» — підкреслив пан Семерак.

Гідні умови у центрі реінтеграції осіб без певного місця проживання

Одеський міський центр реінтеграції осіб без певного місця проживання зажив новим життям. Сьогодні вже нічого не нагадує про ті жахливі умови, які були ще два роки тому. Робота Центру знаходиться під пильним контролем міської влади. 28 березня Одеський міський голова Геннадій Труханов особисто перевірив роботу закладу.

На цьому наш випуск завершено. Проте ми продовжуємо слідкувати за подіями, то ж до зустрічі о 18 годині.

Комментарии закрыты