Мої вітання. Це Вісті Одеса флеш. В студії для вас працює Олександра Дементьєва.

Рада ухвалила закон про зміни до держбюджету-2016

Верховна Рада України підтримала за основу і в цілому законопроект   Про внесення змін до держбюджету на 2016 рік. За документ проголосували 265 депутатів. Нагадаємо, в рамках цього закону додаткові 7,1 мільйард гривень будуть спрямовані на оборону і безпеку. Ще 1,5 мільйарди гривень виділені на оплату праці працівників центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій та закордонних дипломатичних установ України. 950 мільйонів гривень спрямовано до державного фонду регіонального розвитку.

Закон «Про освіту». Перше читання

Також парламент прийняв у  першому читанні законопроект «Про освіту». Його підтримали 277 народних обранців. Серед ключових моментів документу –встановлення мінімального окладу кваліфікованих педагогічних працівників в 3 мінімальні заробітні плати з 2018 року. Кошти на ці цілі надходитимуть з державного та місцевих бюджетів, коштів засновників, власних надходжень навчальних закладів, грантів. Згідно з проектом закону, кожні 5 років передбачена сертифікація педагогів. За її результатами працівникові присвоюється певна кваліфікаційна категорія, про що видається відповідний сертифікат. У разі прийняття закону, педагогічним працівникам встановлять  такі щомісячні надбавки за вислугу років: понад 3 роки — 10%; більше 10 років — 20%; більше 20 років — 30% посадового окладу.

Гроші на освіту у бюджеті-2017

На третину підвищити зарплату вчителям вже в наступному році пропонує Міністерство совіти і науки.  У проекті кошторису передбачені і додаткові гроші на підручники. У Міністерству запевняють що дефициту книжок не буде, бюджет 2017 передбачає також і зміни у фінансуванні професійно-технічної освіти. ПТНЗ будуть утримувати області та міста-обласні центри , саме вони визначатимуть кого там навчати на умовах вже не державного,  а регіонального замовлення. Збільшені в документі і видатки на стипендії, питання лише в їх розподілі, запевняють у Міносвіти.

Знову про вибори в Раду

Термін повноважень діючої Верховної Ради України восьмого скликання спливає в 2019 році. Сьогодні, втім, як і протягом всіх останніх місяців, активно мусується питання «бути чи не бути достроковим виборам», наприклад, навесні 2017 року. «Опозиційний блок» готовий скласти свої мандати в парламенті заради проведення перевиборів до Верховної Ради. І, як показують різні соцопитування, ця політична сила зараз набрала б велику кількість голосів. У той же час спікер Андрій Парубій заявляє: «Я впевнений … дострокових виборів в Україні не буде. Буде активна робота українського парламенту». Що думаємо ми, ті, кого час від часу називають «голосами» або електоратом?

Пост губернатора – можливі кандидати

У кулуарах облради та Одеської ОДА жваво дискутують на тему того, хто замінить Михеїла Саакашвілі на посаді губернатора — після його передбачуваної відставки, яку очікують вже в найближчі дні. Кандидатури називаються найрізноманітніші: згадують ім’я нардепа від Блоку Порошенко Олексія Гончаренка, його колегу по парламенту Вадима Рабиновича, а також губернатора Закарпаття Геннадія Москаля. Інші стверджують, що кандидатура нового губернатора поки ще не визначена, і після відставки Саакашвілі «тимчасовим» губернатором стане глава однієї з районних адміністрацій.

Автентичність моста Коцебу після ремонту. Думка експерта

З червня 2016 року проводиться капітальний ремонт відомої одеської пам’ятки, об’єкта культурної спадщини місцевого значення — моста Коцебу, розташованого по вулиці Буніна. В Одесу для вивчення стану демонтованих чавунних деталей перильного огородження та інших автентичних деталей конструкції моста Коцебу прибув кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, керівник інженерно-технологічного відділу науково-технічного комплексу «Інститут електрозварювання імені Патона» НАН України Юрій Демченко. На думку експерта, демонтаж архітектурно-декоративних елементів моста, який проводився вручну, не завдав їм ніякої шкоди. За результатами експертного дослідження буде складено технічне завдання на реставраційне відновлення деталей моста Коцебу. Роботи з капітального ремонту шляхопроводу по вулиця Буніна — моста Коцебу знаходяться на контролі віце-мера В’ячеслава Шандрика.

Перші призовники з Одеської області вирушили до Києва 

Двадцять п’ять призовників з Одеси і Одеської області 6 жовтня взяли участь в урочистій церемонії відправки в армію. Також сьогодні війська доукомплектують 33 контрактника з Одеської області.За словами воєнкома Одеської обласної державної адміністрації Юрія Белякова, за осінню призовну кампанію в регіоні планується залучити до служби понад 700 осіб. На жаль, є факти, що призовники ховаються. Але військкомат працює. Я впевнений, що юнака робить чоловіком тільки армія. — заявив Бєляков.

Сьогоднішні 25 призовників відправляться для проходження служби в бригаду охорони в Київ. Вони охоронятимуть різні військові об’єкти, в тому числі і Генеральний штаб, і Міністерство оборони ..Завтра з Одеси в армію поїдуть ще 19 призовників. Вони будуть проходити службу у Львівській області. Беляков заявив, що ніхто з призовників воювати в зоні АТО не буде. Туди відправляються тільки досвідчені бійці-контрактники

Популярні залізничні напрямки в Одесі за підсумками літа

2 мільйони пасажирів скористалися послугами Одеської залізниці влітку. Найпопулярнішими традиційно виявилися поїздки в Київ, Харків та Дніпропетровськ. Про це повідомляє прес-служба Одеської залізниці. За даними відомства, в період літніх перевезень довелося збільшувати кількість складів на Київ, Харків і Дніпропетровськ. Також популярними були такі напрямки як «Одеса-Ужгород», «Одеса-Львів», «Одеса-Костянтинівка». Всього курсували 14 додаткових (літніх) поїздів.

Це всі новини наразі. Ми продовжуємо слідкувати за подіями. До нових зустрічей в ефірі.

 

Комментарии закрыты