Оновлений механізм призупинення безвізових режимів із Євросоюзом

Оновлений механізм призупинення безвізових режимів із Євросоюзом третім країнам у разі зловживань, переважною більшістю голосів підтримав Комітет із громадянських свобод, юстиції і внутрішніх справ Європарламенту. Рішення, ухвалене 8 грудня, відкриває шлях для остаточного ухвалення в ЄС скасування віз громадянам України і Грузії. Як повідомили в Раді ЄС, напередодні було досягнуто консенсус між Радою ЄС і Європарламентом щодо компромісного тексту щодо впровадження механізму тимчасового призупинення безвізових режимів. Цей механізм дозволятиме припинення на дев’ять місяців вільних пересувань Шенгенським простором іноземним громадянам, у разі стрімкого зростання нелегальної міграції чи інших зловживань «безвізом» тією чи іншою третьою державою з-поміж 60 країн, із якими ЄС має безвізовий режим. Водночас це надає можливість фактичного винесення на одну із наступних пленарних сесій Європарламенту питання щодо скасування віз громадянам України та Грузії. Якщо український «безвіз» не розглядатимуть наступного тижня на сесії, яка відбудеться 12-15 грудня, то це питання буде внесене до порядку денного пленарного засідання, що заплановане на 16-19 січня.

«Укразалізниця» з 11 грудня запроваджує новий графік руху

«Укразалізниця» з 11 грудня запроваджує новий графік руху пасажирських поїздів далекого сполучення. Про це  повідомив керівник компанії Войцех Бальчун на своїй сторінці у Фейсбук. «Новий графік руху — результат кропіткої роботи. Спеціалісти «Укрзалізниці» аналізують попит, прокладають нитки, беруть до уваги десятки факторів, приймаючи рішення, куди та який поїзд призначити, як зробити подорожі залізницею зручнішими для пасажирів», — написав він.  Нові поїзди з’являться з Києва до Маріуполя, Ізмаїла, Кропивницького; з Миколаєва до Івано-Франківська, з Хмельницького до Лисичанська.  Також на думку Бальчуна, проблеми перевезень пасажирів могло б вирішити кардинальне оновлення парку. Що закладено у плани на наступний рік.

Органи СОН: професійне свято

На честь дня місцевого самоврядування в Одесі 8 грудня відбулася 11 конференція органів самоорганізації населення. Саме в Одесі народилася перша міська асоціація органів самоорганізації і була прийнята перша програма направлена на сприяння їх роботи.

Експрес шлюби у центральному РАЦС

З 1 грудня в Одесі можна вступити в шлюб в будь-який час доби. Подібна послуга в якості пілотного проекту введена Постановою Кабінету міністрів в декількох містах України. Церемонії будуть проходити в приміщенні Центрального РАЦСу, по вулиці Рішельєвській, 4, який Одеська міська влада повернула у власність міста, відповідно до вимоги законодавства України.

Матч року: В Одесі готуються посилені заходи безпеки

Одеська поліція вже розпочала посилене патрулювання. В місті готуються до групового раунду Ліги Європи між луганською «Зорею» і «Манчестер Юнайтед», який відбудеться сьогодні о 20-й годині на стадіоні «Чорноморець». Судячи із настроїв фанатів — буде жарко. В головному управління Нацполіції Одеської області повідомляють, що порядок на момент матчу охоронятимуть близько півтори тисячі правоохоронців, у тому числі з інших регіонів. Вболівальники заявили, що перед матчем пройдуться маршем вулицями міста до стадіону на підтримку «Червоних Дияволів». Цю зустріч вже назвали в Одесі матчем року і, відповідно, проводять посилені заходи безпеки.

Комментарии закрыты