Засідання тристоронньої соціально-економічної ради
Сьогодні, 9 червня 2016 року, у великому залі Одеської міської ради відбулося чергове засідання міської тристоронньої соціально-економічної ради. У його роботі, зокрема, взяли участь: перший заступник міського голови, керівники профільних департаментів міськради та соціальні партнери. Про що говорили — дізнаємося в наступному сюжеті.
Президент України зустрівся з президентом Литовської Республіки
Президент України Петро Порошенко зустрівся з Президентом Литовської Республіки Далєю Грібаускайтє. Голова держави подякував за підтримку України президента Литовської Республіки. Та зазначив, що спільна позиція з Литвою щодо формування українсько-польсько-литовської бригади є сьогодні надзвичайно корисним інструментом обміну досвідом. Також сьогодні планується обговорити підготовку до Саміту Україна – ЄС, подальше співробітництво з НАТО в контексті нещодавнього Саміту Альянсу, проблематику двосторонніх відносин, а також посилення взаємодії для протидії російській агресії.
Верховна Рада: досягнення повної енергонезалежності
Сьогодні перед країною стоїть головне завдання – досягнення повної енергонезалежності. Україна витрачає понад 120 млрд гривень на бюджет оборони і безпеки, 245 млрд гривень – на пенсійний фонд, в державний бюджет закладено понад 47 млрд гривень – на субсидії. Це практично третина оборонного бюджету або 8 частина пенсійного фонду. Якщо уряд буде бездіяти в цьому напрямку, то є загроза збільшення бюджету на субсидії до 75 млрд гривень. На цьому наголосив під час виступу у Верховній Раді Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко.
Вступна кампанія до вищих навчальних закладів
В Україні з 12 по 26 липня проходитиме вступна кампанія до вищих навчальних закладів. Про це заявила міністр освіти України Лілія Гриневич під час виступу у Верховній Раді. Гриневич підкреслила, що в цьому році кількість місць державного замовлення у вищих навчальних закладах, куди подадуть найбільше документів, збільшать на 10%. Також важливим моментом є нова подача документів на медичні спеціальності — зробити це зможуть тільки ті абітурієнти, які мають результати з усіх предметів зовнішнього незалежного оцінювання більш 150 балів.
Японський імператор зможе зректися престолу
У Японії парламент підтримав законопроект, що дозволить імператору Акіхіто зректися престолу. В одному зі звернень у минулому році імператор країни зазначив, що він відчуває певні обмеження через стан свого здоров’я — і саме через це йому важко виконувати свої обов’язки. Зазначимо, що за конституцією Японії імператору заборонено робити будь-які політичні заяви — а отже оголосити про зречення престолу він не міг. Тепер уряд розпочне роботу над процедурою зречення від престолу — дату ще не встановлено, однак зречення повинне статися протягом трьох років з часу набуття законом чинності. Очікується, що це відбудеться вже наприкінці 2018 року. Тоді влада може бути передана 57-річному сину імператора Нарухіто. Щоправда, за новим законом ні він, ні його наступник не зможуть зректися престолу.
Данія та Польща: альтернатива газу з Росії
У Копенгагені Польща та Данія підпишуть вирішальний документ щодо будівництва Балтік Пайп (Балтійський трубопровід), що надасть можливість альтернативі російського газу. Про це повідомила глава польського уряду Беата Шидло під час спеціального брифінгу перед відльотом до Копенгагену. «Під час візиту до Копенгагена підпишемо з прем’єром Ларсом Расмуссеном дуже важливий меморандум щодо проекту Baltic Pipe. Сьогоднішній день є переломним у підготовці й реалізації цієї інвестиції», — наголосила пані Шидло. Нагадаємо, стратегія Польщі передбачає розширення і джерел, і напрямів постачання енергоносіїв. Таким чином, після завершення довгострокового контракту з російським Газпромом, постачання газу до країни спиратиметься переважно на «Північні ворота» — тобто на поклади з норвезького шельфу, що через Данію потраплятимуть до польського узбережжя.