В школі №37 відкрили клас болгарської мови

В одеській загальноосвітній школі №37 відкрили сучасний кабінет для вивчення болгарської мови. За підтримки генерального консульства республіки Болгарія було проведено капітальний ремонт кабінету, закуплено 16 комп’ютерів, клас оснастили інтерактивною і мультимедійною технікою. На відкриття такого класу приїхали міністри освіти України і Болгарії — Лілія Гриневич і Красимир Вилчев, мер Одеси Геннадій Труханов, представники міської та обласної влади. Як розповіли в школі №37, потреба у вивчені болгарського була вже давно — адже дві третини учнів є носіями болгарської мови, вивчають її в болгарському культурному центрі або виховуються в болгарських сім’ях. За словами Лілії Гриневич, розмовляти рідною мовою — природне право кожної дитини, тому так важливо гарантувати право вивчати свою мову для болгарської громади. Відповіла міністр освіти і про гучний закон про освіту, а точніше про мовну статтю, висновки по якій Венеціанська комісія зробить у грудні.

Мирне вирішення конфлікту

Певних домовленостей досягли із військовими представники Сіті Центру. Про це в коментарі заявив генеральний директор торговельного центру Андрій Халахур, зазначивши, що керівництво прийняло рішення демонтувати раніше встановлену огорожу. За його словами, наразі були вжиті всі можливі заходи, аби таке рішення економічно ніяк не вплинуло на будівельні роботи та відносини з підрядниками. Але після своїх дій, вони чекають на те, що і військові підуть назустріч.

Опалювальний сезон: чому частина будинків досі без тепла

Незважаючи на те, що опалювальний сезон в Одесі стартував 25 жовтня, для третини містян він до сих пір не почався, і при найбільш оптимістичному сценарії тепло вони отримають тільки на початку наступного тижня. Найбільш постраждалими традиційно виявилися жителі центру, а також одесити, які проживають на житловому масиві «Шкодова гора». 1 листопада відбулася прес-конференція з директором департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради — Оленою Китайською. Вона розповіла про сьогоднішній стан житлових субсидій, соціальну підтримку для одеситів, хто ї може отримати і чому опалювальний сезон відкритий не для всіх

Україна-НАТО: від дев’яностих до сьогодення

Членство України в НАТО — тема, яка набула особливої популярності за останні роки. Чи піде це на користь українцям, чи ні — про це можна сперечатись безкінечно. Але перед цим давайте згадаємо, шлях відносин між Україною та Північноатлантичним альянсом: від 1991 року до сьогодення.

Комментарии закрыты