Мурали: нова прикраса Одеси

Слон, тюлень, шилоклюв, баклан, морячок з папугою… Відтепер ці яскраві настінні малюнки прикрашатимуть будинки Одеси. Стінописи намальовані відомими закордонними художниками-муралістами, які до цього працювали в Києві. В рамках проекту «Одессаріум» вони створили в цілому сім муралів на екологічні і соціальні теми.   Ідея прикрашати таким чином місто і розробити новий туристичний маршрут була підтримана міською владою. Мер Одеси Геннадій Труханов оцінив велику працю майстрів настінного живопису, особисто поспілкувавшись з художницею, яка закінчує мурал на вулиці Сегедцькій,5.

Судова реформа: думки одеситів

3 жовтня Рада прийняла реформу судової системи, в якій було 4384 поправки. Відзначимо, що опозиція, а також багато відомих юристів закликАли голосувати проти судової реформи, так як вона, на їхню думку, остаточно поставить судову владу під контроль президента. З іншого боку, реформа розширює повноваження самих судів і суддів, інколи на шкоду іншим учасникам процесу, вважають аналітики. Як поставилися одесити до прийняття законопроекту — Ви дізнаєтеся з нашого сюжету.

Українська школа: ПАРЄ прийняла жорстку резолюцію

Парламентська Асамблея Ради Європи прийняла доволі жорстку резолюцію щодо українського закону про освіту, який засудили 7 країн за скорочення мов нацменшин. За прийняття документe з внесеними до нього поправками проголосували 82 депутати, проти — 11, 17 утрималися. Рішення ПАРЄ рішуче засуджує те, що Рада прийняла закон про освіту, змінивши статтю 7 (про мову освіти) без консультацій з самими представниками національних меншин. Також йдеться про те, що закон не відповідає Європейській хартії регіональних мов і мов нацменшин. У резолюції міститься рекомендація Україні додати в закон усі висновки Венеціанської комісії. Доповідачів здивувало, що Україна не направила скандальний закон в цю комісію до його прийняття. При цьому представник України в ПАРЄ Володимир Ар’єв додав, що резолюція не має обов’язкового характеру і спірні статті закону не будуть змінені. Нагадаємо, що дебати в Парламентській Асамблеї Ради Європи ініціювала Угорщина.

Каліфорнія у вогні: 21 загиблих, 155 зникли безвісти

Кількість загиблих в результаті масштабних пожеж в Каліфорнії в США виросла до 21 особи. Нинішні пожежі стали найлютішими за всю історію Каліфорнії — дим від них видно в Сан-Франциско за 100 кілометрів. Найбільше загиблих, 11 осіб, в окрузі Сонома. Влада округу повідомляє, що тут пропало безвісти 155 осіб, хоча це може пояснюватися хаотичною евакуацією жителів. У місті Санта-Роза вогонь знищив готель Hilton. Десятки тисяч жителів округу покинули свої будинки. Більше 90 тисяч житлових будинків і підприємств залишаються без електропостачання. Нагадаємо, що в виноробних округах Північної Каліфорнії Напа, Сонома і Юба оголосили надзвичайний стан. Ситуацію погіршує сильний вітер.

Андрій Шевченко: після провалу тренера не звільнять

Після провалу збірної України у відбірковому турі чемпіонату світу-2018, виникли питання про майбутню долю головного тренера команди Андрія Шевченка. Преса Італії навіть «сватала» його в «Мілан», але наш тренер заявив, що не проміняє збірну України навіть на пост головного тренера «Мілана». Андрій Шевченко і нинішній штаб збірної України будуть готувати команду як мінімум до товариського матчу в листопаді. Також Федерація футболу України теж не планує змінювати головного тренера збірної України Андрія Шевченка і його тренерський штаб.

Комментарии закрыты