Приватизація гуртожитку: люди з порушенням слуху
12 жовтня в Одеській міській раді відбулась зустріч Міського голови Геннадія Труханова з одеситами із порушенням слуху. Тема зустрічі — приватизація гуртожитку, в якому проживають члени Українського товариства глухих. В чому полягає проблема на даний момент і як її вирішуватимуть — дивіться далі.
Мурали: нова прикраса Одеси
Слон, тюлень, шилоклюв, баклан, морячок з папугою… Відтепер ці яскраві настінні малюнки прикрашатимуть будинки Одеси. Стінописи намальовані відомими закордонними художниками-муралістами, які до цього працювали в Києві. В рамках проекту «Одессаріум» вони створили в цілому сім муралів на екологічні і соціальні теми. Ідея прикрашати таким чином місто і розробити новий туристичний маршрут була підтримана міською владою. Мер Одеси Геннадій Труханов оцінив велику працю майстрів настінного живопису, особисто поспілкувавшись з художницею, яка закінчує мурал на вулиці Сегедцькій,5.
Судова реформа: думки одеситів
3 жовтня Рада прийняла реформу судової системи, в якій було 4384 поправки. Відзначимо, що опозиція, а також багато відомих юристів закликАли голосувати проти судової реформи, так як вона, на їхню думку, остаточно поставить судову владу під контроль президента. З іншого боку, реформа розширює повноваження самих судів і суддів, інколи на шкоду іншим учасникам процесу, вважають аналітики. Як поставилися одесити до прийняття законопроекту — Ви дізнаєтеся з нашого сюжету.
Українська школа: ПАРЄ прийняла жорстку резолюцію
Парламентська Асамблея Ради Європи прийняла доволі жорстку резолюцію щодо українського закону про освіту, який засудили 7 країн за скорочення мов нацменшин. За прийняття документe з внесеними до нього поправками проголосували 82 депутати, проти — 11, 17 утрималися. Рішення ПАРЄ рішуче засуджує те, що Рада прийняла закон про освіту, змінивши статтю 7 (про мову освіти) без консультацій з самими представниками національних меншин. Також йдеться про те, що закон не відповідає Європейській хартії регіональних мов і мов нацменшин. У резолюції міститься рекомендація Україні додати в закон усі висновки Венеціанської комісії. Доповідачів здивувало, що Україна не направила скандальний закон в цю комісію до його прийняття. При цьому представник України в ПАРЄ Володимир Ар’єв додав, що резолюція не має обов’язкового характеру і спірні статті закону не будуть змінені. Нагадаємо, що дебати в Парламентській Асамблеї Ради Європи ініціювала Угорщина.
Джамала стала Послом доброї волі
Переможниця Євробачення 2016, українська співачка кримськотатарського походження Сусана Джамаладінова відома усім під псевдонімом Джамала стала Послом доброї волі Міжнародної організації з міграції. Про це повідомляє прес-служба ООН. Співачка підключиться до глобальної боротьби з торгівлею людьми. В організації нагадали про те, що торгівля людьми та сучасні форми рабства є глобальними злочинами і стосуються всіх країн світу. Джамала візьме участь в інформаційній кампанії, присвяченій боротьбі з сучасними формами рабства. Також вона зніметься в спеціальному відеоролику, присвяченому цій проблемі, який покажуть в день боротьби з торгівлею людьми.