Іоан Воїн: покровитель всіх скривджених

Святий мученик Іоан Воїн — християнський святий, який жив в IV столітті. Він служив в імператорському війську Юліана Відступника і є одним з не багатьох ранніх святих, якому приписується слов’янське походження. Іоан Воїн вважається покровителем всіх скривджених, до нього звертаються у молебнях скорботні. У нашій землі Іоан Воїн відомий у просторіччі як «Аника-воїн». Пам’ять святого Церков вшановує 12 серпня. У цей день в Спасо-Преображенському соборі Одеси очолив Божественну літургію митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел. Наша знімальна група була присутня на богослужінні.

Апаратна нарада: питання роздільного збору сміття

13 серпня в Одеській міській раді пройшла чергова апаратна нарада. Чимало уваги приділили питанню роздільного збору сміття. Як зазначив директор Департаменту міського господарства, було проведено переговори між сміттєзбірними компаніями та компаніями, які нараз займаються збиранням вторинної сировини. Мер Одеси наголосив, що раніше обговорювали питання зміни дизайну спеціальних контейнерів для пластику.

Газ в Одесі: проблема з боргами

Необхідно продовжувати роботу з питань погашення заборгованості за газ, яка повинна бути закінчена до 1 жовтня. На цьому мер Одеси акцентував увагу під час апаратної наради. Оскільки сьогодні є ОСМД, чиї борги сягають 2 млн гривень. Геннадій Труханов підкреслив, що така інформація повинна обговорюватись і на рівнях комісій, і на рівнях фракцій.

Охоронний пункт: у Преображенському парку

Сьогодні ми боремося за територію. Саме так назвав міський голова процес подолання злочинності на території Преображенського парку. Мер підкреслив, що відповідальні за безпеку підрозділи повинні розробити необхідні заходи  — аж до створення там тимчасового пункту спостереження, якщо це знадобиться і кількість штату дозволить це зробити. Також Геннадій Труханов зазначив, що ще однією важливою метою є приведення до ладу Новощіпного ряду.

Юхим Штепсель: відкриття меморіальної дошки

На одну пам’ятку, присвячену видатному одеситу, більше. У неділю, 12 серпня, відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки Юхиму Йосиповичу Березіну — коміку, більш відомому під псевдонімом Штепсель. Дошка, розміщена за адресою вулиця Княжа, 29 — на фасаді будинку, де народився артист — була ініціативою Всесвітнього клубу одеситів. На церемонії були присутні чимало людей. Почесними гостями стали діти артиста — Анна і Григорій Березіни, а також зять — відомий актор Леонід Каневський. Який зачитав текст своєї доньки — онуки Юхима Березіна — з нагоди відкриття дошки.

Дворовий концерт: ініціатива жителів Вузівського

Дворові концерти, прямо, як в дитинстві. Мешканці мікрорайону Вузівський регулярно збираються всі разом біля будинку, щоб провести час разом і послухати виступи місцевих дітей. Черговий такий концерт провели 11 серпня, а подивитися на цю дивовижну ініціативу приїхали наші кореспонденти.

 

Комментарии закрыты