Одеса та Україна: євроінтеграційний економічний поступ

Три роки шляху до єдиного європейського економічного простору у цифрах та діаграмах. 14 лютого в інформаційному агентстві «Контекст Причорномор’я» презентували дослідження з індексу євроінтеграційного економічного поступу в Україні за 2014-2016 роки. Сам індекс складається з двох частин.

Подорожувати стане дорожче: Укрзалізниця підвищить ціни на квитки

Упродовж  2018 року «Укрзалізниця» планує двічі підвищити ціни на квитки. Перше підвищення буде в квітні, друге – в третьому або четвертому кварталі року. Спочатку підвищать на 10 – 12%, пізніше – знову на стільки ж. Отримані гроші підуть на спеціальний інвестиційний рахунок, який буде забезпечувати підвищення якості пасажирських перевезень. За словами очільника відомства Євгена Кравцова, підвищення пов’язане з тим, що автобусні перевезення, які не такі комфортні, коштують дорожче. Також він додав, що в планах цього року – дерегуляція не соціальних перевезень. Це, зокрема, стосується перевезення в СВ і Інтерсіті +. «Тут ми не виконуємо соціальну функцію, оскільки квитки там не дешеві, і у нас повинна бути можливість встановлювати ціну самостійно, в залежності від дня тижня, пори року, часу продажу, наповнюваності. Зараз у нас є коридор підвищення ціни відповідно до інструкцій по тарифу», – пояснив Кравцов.

Зміни в програмі щодо охорони тваринного світу в Одесі

У міську програму охорони тваринного світу  внесли  зміни з поправкою на зауваження волонтерів та для покращення екосистеми у місті.  Крім стерилізації бездомних собак, в Одесі займуться стерилізацією бездомних кішок.  В ході конференції в прес-центрі Одесит, директор департаменту екології і розвитку рекреаційних зон, Валентина Дацюк наголосила, що в програмі по стерилізації бездомних кішок, яка фінансується Німецьким союзом захисту тварин, беруть участь  близько 30 одеських ветеринарних клінік ,які розташовані у всіх районах міста з метою  доступності.  Крім стерилізації бездомних тварин будуть вакцинувати.  Всього в бюджеті міста на ці витрати передбачено 900 тисяч гривень на 2018 рік.  Також зміни полягають у необхідності закупівлі додаткового автомобільного транспорту, призначеного для надання оперативної допомоги бездомним тваринам.

Фестиваль «Масляна»: святкування в Одесі

В Україні розпочалася Масляна. На вихідних 17 та18 лютого одеситів запрошують в Міський сад, аби весело та смачно відзначити це свято. На фестивалі будуть відтворені традиції святкування Масляної в споконвічно українському стилі. Гості зможуть поринути у свято і через автентичні ігри. Протягом усього фестивалю працюватимуть фудкорти, де учасники зможуть насолодитися традиційними стравами Масляної, зокрема — млинцями. Майстри хенд-мейд запропонують тематичні сувеніри, а для маленьких гостей пройдуть «Козацькі розваги» та майстер-класи зі створення ляльок-мотанок, декупажу та написання казок.

Новітні технології: нова лабораторія для студентів ОНАХТ

Підготовка студентів та виховання майбутніх професіоналів своєї справи – це не тільки кваліфіковані педагоги, а й рівень матеріально-технічної бази навчального закладу. Одеська національна академія харчових технологій підтримує стрімкий науковий процес і намагається за всіма критеріями відповідати науковим трендам. Яскравий приклад  тому — 13 лютого академія отримала новітній прилад на основі якого буде створено нову лабораторію для студентів. Більш докладніше, далі в сюжеті

Комментарии закрыты