В Україні запрацював оновлений Верховний суд

 

Незалежний суд є гарантією суверенітету України і саме задля забезпечення неупередженості, незалежності судів нашої держави проводилася судова реформа. Таку заяву зробив Президент Петро Порошенко під час виступу з нагоди початку роботи Нового Верховного суду України. 15 грудня 115 суддів ВСУ, які прийняли присягу місяць тому, приступили до виконання своїх обов’язків. У ході свого виступу Порошенко також повідомив, що наступного тижня внесе до парламенту законопроект про Антикорупційний суд. Хоча і додав, що знає про критику документу, в тому числі юридичною спільнотою.

У Міноборони пропонують створити Військову поліцію

 

Законопроект про Військову поліцію знаходиться на розгляді в Адміністрації Президента України. Відповідний документ розробили у міністерстві оборони, у відомстві сподіваються, що найближєчим часом його подадуть до парламенту. За словами представника Військової служби правопорядку Збройних сил Юрія Хорошунова військова поліція матиме ширші права за військову службу правопорядку, яка діє у складі ЗСУ.

В Академії харчових технологій відбувся День відкритих дверей

 

День відкритих дверей минулими вихідними пройшов в Одеській Національній Академії харчових технологій. Студенти і викладачі не тільки покликали до себе в гості майбутніх абітурієнтів, а й влаштували справжній ярмарок спеціальностей, який був цікавий і дорослим людям і дітям. Яким сучасним професіям вчать в ОНАХТ — подивимося далі.

Міністра Улюкаєва засудили до 8 років

 

Замоскворецький суд Москви визнав колишнього міністра економіки Олексія Улюкаєва винним в отриманні хабара від глави «Роснєфті» Ігоря Сєчіна, повідомляє Укрінформ з посиланням на російські ЗМІ. За версією звинувачення, 14 листопада 2016 Улюкаєв приїхав в офіс «Роснєфті» і отримав від Сечіна сумку з 2 мільйонами доларів. Ці гроші, за версією обвинувачення, були хабарем за позитивний відгук міністерства щодо приватизації пакета акцій «Башнєфть». Улюкаєва засудили до 8 років колонії суворого режиму та штрафу у 130 мільйонів рублів. Сам екс-міністр свою провину не визнає.

На самміті ЄС не домовились щодо біженців

 

Учасники саміту Євросоюзу не зуміли досягти прогресу в обговоренні міграційної політики. Про це розповіла після закінчення першого дня зустрічі канцлер ФРН Ангела Меркель. «З цього питання позиції не змінилися», – заявила Меркель. Вона підкреслила, що перед європейськими політиками стоїть «чітке завдання» до червня 2018 року продовжувати роботу над вирішенням цієї проблеми. У той же час Ангела Меркель повідомила про певний прогрес у справі захисту зовнішніх кордонів ЄС, зокрема завдяки угодам з Туреччиною і співпраці з Лівією. Однак, за її словами, тут необхідна «внутрішня солідарність». Канцлер ФРН також сказала, що незадоволена «простою констатацією» того, що існуючі до цих пір варіанти вирішення міграційної проблеми не спрацювали. 28 країн Євросоюзу вже кілька років не можуть дійти згоди щодо низки питань, що стосуються проблем біженців. Спори в першу чергу викликає питання, як в разі нової міграційної кризи допомогти державам, які приймуть основну масу біженців. Єврокомісія і деякі країни, включаючи Німеччину, виступають за такий варіант перерозподілу, який включав би в себе обов’язок приймати біженців, щонайменше при різкому збільшенні їх потоку. Однак Польща, Угорщина і Чехія відкидають будь-яку форму примусу в цьому питанні.

Комментарии закрыты