Воїни-афганці пройшли вулицями Одеси
Щорічно, 15 лютого в Україні відзначається день пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, учасників бойових дій на території інших держав. З нагоди 29-ї річниці виведення радянських військ з території Афганістану, по всій Україні проходять урочисті заходи, в тому числі, хода самих афганців, їх родичів та друзів. В Одесі колона ветеранів, їх сімей і товаришів пройшла центром міста і завершила свій шлях перед пам’ятником воїну-інтернаціоналісту в Парку Шевченка. Війна в Афганістані тривала довгі 10 років, 1979 по 1989 рік і стала найважчою і трагічною за весь час існування СРСР, після Другої світової війни. У бойових діях взяло участь близько півмільйона громадян Радянського союзу, з них через усі жахи війни пройшло 160 тисяч українців. 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були покалічені, а 3360 бійців нажаль вже ніколи не повернуться додому. Сьогодні, навіть в такі складні часи для країни, воїни-афганці продовжують проявляти героїзм і мужність вже на Донбасі. Всього в зоні АТО воювали і воюють 12 тисяч воїнів, які свого часу пройшли Афганістан.
Судова реформа: центр судової комунікації
14 лютого відбувся прес-брифінг на тему «Судова реформа. Питання та відповіді». Говорили про інформаційну політику судів: як було раніше, який стан справ сьогодні, і в якому напрямку планують просуватись далі.
$250 млн гарантій на будівництво ядерного сховища в Чорнобилі
Американська урядова Корпорація закордонних приватних інвестицій США і український НАЕК «Енергоатом» підписали угоду про страхування політичних ризиків на суму $250 млн щодо будівництва в Україні Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Урочиста церемонія відбулася в середу у Вашингтоні. «Це дало змогу зменшити ставку кредитування для України, а інвесторам з американського фондового ринку дало гарантії, що вони протягом тривалого 20-річного періоду матимуть можливість не тільки повернути свої кошти, але й стабільно отримувати прибуток», — прокоментував підписання угоди президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський. Після будівництва заводу в Чорнобильській зоні Україна не витрачатиме сотні мільйонів доларів щорічно на відправку і зберігання відпрацьованого ядерного палива в Росію. Крім того, за словами Недашковського, Україна продовжує тісну співпрацю з американськими компаніями, й за підтримки Міністерства енергетики США досягла суттєвих успіхів також на інших напрямах у енергетичній сфері. У цьому зв’язку президент американської корпорації Рей Вешборн заявив, що американська сторона зацікавлена в тому, щоб Україна набула фактичної незалежності в енергосфері. Відповідно до підписаної угоди, Bank of America/Merrill Lynch організував розміщення облігацій з фіксованою ставкою на фондовому ринку США для запозичення 250 млн дол. під зобов’язання страхування ризиків з боку OPIC. Крім того, український «Енергоатом» отримає 20-річний кредит на відповідну суму.
Президент відвідав презентацію проектів Меморіалу Героїв Небесної Сотні та Музею Революції Гідності
Президент Петро Порошенко разом із дружиною відвідав презентацію проектів Меморіалу Героїв Небесної Сотні та Музею Революції Гідності. Глава держави повідомив, що 20 лютого 2018 року, на наступному тижні, авторитетне журі визначить проект-переможець в номінації «Меморіал Героїв», в червні – оголосить результати конкурсу «Музей Революції Гідності». Він зазначив, що на участь у конкурсі наразі надійшло понад шістдесят заявок із 12 країн світу та з України. Технічний комітет конкурсу, відповідно до міжнародної практики, з цієї кількості заявок відібрав 28 робіт у двох номінаціях – і для Меморіалу і для Музею.
Порошенко-Путін: про що говорили Президенти
Петро Порошенко підтвердив, що у нього відбулася телефонна розмова з президентом Росії Володимиром Путіним. За його словами, мова йшла в основному про обмін заручниками і розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі, повідомляє «Укрінформ». «Мета полягала в основному з двох частин. Частина перша — те, про що було висловлено рівно три роки тому, на початку 2015 при укладанні Мінська-2. Нам, як повітря, потрібні миротворці», — зазначив Порошенко. Крім того, він зазначив, що обговорив повернення заручників. «І друга позиція — ми ні в якому разі не можемо зупинитися на шляху звільнення наших заручників. Я обговорював конкретні деталі — списки, конкретні прізвища тільки тих, кого ми повинні повернути з окупованих територій, так і тих, кого ми повинні повернути з Росії» , — підкреслив президент. Він додав, що зараз робиться все можливе, щоб повернути українців.
Стрілянина в США: в школі загинуло 17 осіб
У місті Паркленд, у Флориді, в середній школі сталася стрілянина, в результаті якої щонайменше 17 людей загинули. Спочатку нападник привів у дію пожежну сигналізацію, що викликало в школі паніку, а потім відкрив стрілянину по людям з автоматичної гвинтівки. Стрілянину він почав на вулиці, убивши трьох осіб. Потім зайшов в будівлю школи, де застрелив ще 12 людей. Ще двоє померли від отриманих ран у лікарні. Серед загиблих учні школи та дорослі. За даними ЗМІ, нападник — 19-річний колишній учень школи Ніколас Круз, якого раніше виключили за порушення дисципліни. Зараз він заарештований. За словами учнів, які знали зловмисника, він був «дивним хлопчиком». Дональд Трамп висловив співчуття жертвам і рідним постраждалих. «Жодна дитина, вчитель або будь-хто інший не повинен відчувати себе в небезпеці в американській школі», — написав президент США в Twitter.
«Антибандерівський» закон розгляне суд Польщі
Глава МЗС Польщі Яцек Чапутовіч вважає, що Конституційний суд Польщі може прийняти до уваги побоювання українців і внести зміни в закон про Інститут національної пам’яті. За його словами, в стратегічних питаннях Польща знаходить взаєморозуміння з Україною і підтримує європейські амбіції Києва. Але історичні питання все ж залишаються на порядку денному. Як стверджує Яцек Чапутовіч, Польща повинна вимагати визнання від України історичної правди, але потрібен час, щоб українське суспільство сприйняло цю правду. Він висловив надію, що незабаром в Польщу приїде віце-прем’єр України Павло Розенко, який проведе переговори зі своїми польськими колегами.