Зростання на 3,1% національної економіки

За результатами першого кварталу Україна має зростання національної економіки на 3,1%. Про це 16 травня, під час засідання уряду повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він зазначив, що хоча цей показник є оптимістичним, він не є достатнім. За словами прем’єра, Україна може зростати і більше — і все те, що зароблятиме національна економіка, має бути інвестовано в нову якість життя. Нагадаємо, що в січні 2018 року віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко повідомив, що за кордоном працює від 2,5 до 4 мільйонів українських громадян. Вагому роль в статистиці відіграє сезонний фактор. За даними Національного банку України, в 2016 році обсяги приватних грошових переказів від трудових мігрантів становили більше 5 млрд доларів, а в 2017 — 7 млрд. У цьому році обсяг переказів може скласти не менше 9 млрд доларів.

Вшанування в Одесі: день пам’яті жертв політичних репресій

Щорічно у третю неділю травня Україна відзначає день пам’яті жертв політичних репресій. Політичні репресії в Радянській часи почалися одразу після Жовтневої революції 1917 року. При цьому жертвами репресій ставали не тільки активні політичні противники більшовиків, а й люди, які просто виражали незгоду з їх політикою.  Репресії проводилися також за соціальною ознакою, проти колишніх поліцейських, жандармів, чиновників царського уряду, священиків, а також колишніх поміщиків і підприємців. Тому 16 травня етнографи та історики закликали одеситів вшанувати жертв політичних репресій у неділю — 20 травня о 10 годині на другому християнському  кладовищі, біля могили, в якій поховані останки розстріляних в Одесі в роки сталінських репресій.

День Європи: Одеса святкує з 19 по 21 травня

День Європи українці відзначатимуть вже в цю суботу, 19 травня. В Одесі ж він розтягнеться  аж на три дні і задіє представників дипломатичних місій і національних меншин.

Премія Бабеля: довгий список номінантів 2018

15 травня був оголошений довгий список домінантів 2018 року Одеської міжнародної літературної Премії імені Ісака Бабеля. Це вже другий сезон конкурсу на краще оповідання чи новелу російською мовою. З 390 учасників з 26 країн світу компетентне журі обрало 92-х авторів. Їх імена зачитав на прес-конференції в клубі одеситів голова журі  Премії, письменник Андрій Дмитрієв.

 

Комментарии закрыты