Чи підписують одесити декларації з лікарями?

2 квітня в Україні було дано старт кампанії «Лікар для кожної сім’ї», згідно з якою українці повинні підписати договори з сімейними лікарями, терапевтами або педіатрами. Це перший етап медреформи, серед основних нововведень: можливість самостійно вибирати собі лікаря котрий подобається і принцип «гроші йдуть за пацієнтом». Наскільки успішно підписують декларації с лікарями одесити і чи підписують взагалі — дізнавалися мої колеги.

20 квітня — День діагностики меланоми

Навряд чи знайдеться людина, у якої зовсім немає родимок. Але іноді родимки перероджуються в злоякісну пухлину — меланому. 20 квітня по всій Україні буде проходити День діагностики меланоми, в цей день перевірити свої родимки в багатьох медичних установах можна буде абсолютно безкоштовно. Статистика свідчить, що злоякісні новоутворення шкіри — це найбільш поширений вид онкології в Україні. Смертність від меланоми в нашій країні також досить висока. Це пов’язано не з відсутністю методів лікування, а з несвоєчасною діагностикою. Вчасно виявивши ознаки небезпечного злоякісного переродження родимки і отримавши лікування, можна зберегти здоров’я і врятувати життя.

Масові протести у Вірменії

У Вірменії тривають масові протести в столиці країни Єревані. Тисячі людей заблокували рух транспорту на центральних вулицях міста. Під час акції протесту відбулися сутички між демонстрантами та поліцією. Поліцейські застосовували сльозогінний газ та димові шашки. За даними місцевих ЗМІ, в результаті сутичок поранені щонайменше 33 людини. Вони були доставлені у єреванські лікарні. За даними Міністерства охорони здоров’я, станом на ранок вівторка продовжують отримувати медичну допомогу 12 осіб, постраждалих під час масових зіткнень напередодні. У тому числі був поранений ініціатор протестів — опозиційний лідер Нікол Пашинян. Після отримання медичної допомоги він повернувся до протестувальників. Крім того, повідомляється, що були травмовані троє поліцейських. Мітингувальники виступають проти висування колишнього президента країни Сержа Саргсяна на посаду прем’єр-міністра, вбачаючи в цьому бажання політика утримати владу в країні. Опозиція заявляє про початок безстрокових протестів.

Звинувачення на засіданні ОЗХЗ

На засіданні виконавчого комітету Організації із заборони хімічної зброї, що відбувся в понеділок, представники США і Британії звинуватили Росію в не допуску експертів в сирійську Думу, робота яких повинна була початися ще 14-го квітня. Зі свого боку представник Російської Федерації повідомив, що ці звинувачення надумані. Олександр Шульгин, постпред РФ при ОЗХЗ, сформулював це так: «А, може, вони бояться, що експерти, попрацювавши на місці, спростують брехливу версію, яка послужила підставою для ракетного удару США, Англії і Франції по беззахисній Сирії». У той же день Сергій Лавров заявив, що Росія «не маніпулювала доказами на місці можливого використання хімічної зброї в Сирії», і що свідчення можливої хіматаки західні союзники брали або зі ЗМІ, або з соцмереж. Інспекція ОЗХЗ складалася з дев’яти експертів, вони повинні почати роботу в Думі, передбачуваному місці застосування хімзброї, що знаходиться під контролем урядових сил Сирії, в середу.

Стали відомі лауреати Пулітцерівської премії

Цього року лауреатами Пулітцерівської премії, яка вручається в США журналістам, стали газета «Нью-Йорк Таймс» і щомісячник «Нью-Йоркер». Їх публікації були визнані кращими в номінації «Розслідування». Саме ці матеріали призвели до того, що на кар’єрі голлівудського продюсера Харві Вайнштейна був поставлений хрест. «Нью-Йорк Таймс» також удостоїлася Пулітцерівської премії за статті про російське втручання в американські вибори. Дворазовим володарем премії Пулітцера стало і інформаційне агентство Reuters. Роботу його репортерів відзначили за публікації про кризу біженців-рохінджа в М’янмі, і за те, що розповідали про безчинства поліції на Філіппінах, де насильством боролися з поширенням наркотиків. Пулітцерівська премія, що існує понад сто років, вважається найбільш престижною нагородою у сфері журналістики.

Комментарии закрыты