Рада підтримала новий законопроект щодо спадщини ЮНЕСКО

Верховна рада України підтримала в другому читанні законопроект №1553 «Про внесення змін до закону України «Про охорону культурної спадщини» -щодо збереження пам’яток культурної спадщини, внесених до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО». За документ з другого разу проголосували 232 нардепа. У пояснювальній записці зазначається, що чинне законодавство не регулює порядок захисту об’єктів, внесених до Списку всесвітньої спадщини згідно з Конвенцією про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини ООН з питань освіти, науки і культури ЮНЕСКО. Так, документом передбачається визначити поняття пам’яток всесвітньої спадщини, їх буферних зон, порядок встановлення режиму їх використання, визначити компетенцію органів управління такими пам’ятками і їх наглядових рад, встановленням інших особливостей управління і збереження таких пам’яток.

В «
Альтаїрі»
rong> відкрили поліцейську станцію

18 червня в житловому комплексі «Альтаїр» урочисто стартував пілотний проект з посилення безпеки жителів будинків. Це достатньо актуальне питання на тлі стрімкого розвитку інфраструктури нашого міста. Нові будинки зростають в різних районах Одеси — і вони повинні бути не лише комфортними, але й безпечними для одеситів. На заході були присутні і представники управляючої компанії, і представники Нацполіції. Тож як планують посилювати безпеку мешканців житлового комплексу і навіщо — дізнаємось з наступного сюжету.

Врятувати пам’яток архітектури — Український театр

Одеський світський салон Gold Club 15 червня провів зустріч на особливу тему. Небайдужі представники інтелігенції ініціювали акцію з порятунку будівлі Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені Василька. Як відомо, кожному містянину, зараз український театр знаходиться під зеленою сіткою, його фасад і внутрішня частина потребують реставрації. Про те, як можна допомогти пам’ятнику архітектури в самому центрі Одеси — подивимось далі.

Трагедія на озері Тоба

Сильні дощі і хвилі заввишки в два метри ускладнюють роботу рятувальників, які шукають зниклих безвісти пасажирів судна, яке затонуло на індонезійському озері Тоба.  На даний момент підтверджена смерть однієї людини, ще близько 20 вдалося врятувати.  За словами представника індонезійського міністерства транспорту, офіційно на цьому судні можна було перевозити до 60 осіб, але в момент трагедії на ньому могли знаходитися близько 80 пасажирів.  Місцеве агентство по боротьбі з катастрофами називає ще більшу цифру — до 130 осіб.  Керівник рятувальної служби заявив, що багато тіл можуть перебувати всередині затонулого судна і на їх пошук, ймовірно, піде чимало часу.  Трагедія сталася в понеділок.  Зараз до рятувальної операції підключилися військові і поліцейські.

Франція розкритикувала міграційну політику США

В уряді Франції заявили, що Європа і США не поділяють спільні цінності на тлі загального обурення, яке шириться світом, через міграційну політику адміністрації Трампа. Про це повідомляє Reuters. Коментуючи розділення родин на американсько-мексиканському кордоні, речник уряду Франції Бенжамен Гріво заявив, що не хотів би, щоб те, що відбувається у США, відбувалося у Європі. «Ми не поділяємо одну і ту ж модель цивілізації, ми точно не поділяємо спільні цінності» — сказав він. За словами Гріво, зображення дітей, які сидять у дротяних клітках на бетонній підлозі, в той час як їхні батьки підлягають переслідуванню за незаконний перетин кордону, викликають шок. Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що не бажає повторення в США проблем з мігрантами, як в Європі. Він оголосив про міграційну політику «нульової толерантності», за якою мігранти, які намагаються перетнути американський кордон нелегально, зазнають кримінального переслідування.

Нова Конституція для Македонії

Президент Греції Прокопіс Павлопулос стримано відреагував на підписання угоди щодо зміни назви Македонії і вважає, що для прогресу у питанні членства країни в ЄС і НАТО необхідні зміни її конституції. Про це повідомляє Ekathimerini. «Ми хочемо дружніх відносин і підтримуємо їхні перспективи членства в ЄС і НАТО» — сказав Павлопулос. «Однак це вимагає вирішення проблеми з назвою таким чином, щоб це відповідало історії, міжнародному праву і суспільному надбанню, шляхом подолання іредентизму» — наголосив він. Наступним етапом у процесі вступу Македонії до ЄС і НАТО, за наполяганням Павлопулоса, має стати «належний перегляд конституції КЮРМ». Минулого тижня грецька опозиція гостро критикувала президента за те, що він не протистояв укладенню угоди між Грецією і Македонією щодо назви. Нагадаємо, Греція і Македонія 17 червня підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія.

Комментарии закрыты