ЄС опублікував офіційну заяву щодо отруєння Скрипаля

Європейський Союз чекає на притягнення до відповідальності причетних до отруєння Сергія Скрипаля та його дочки у Великобританії. Про це йдеться  у заяві Ради Євросоюзу із закордонних справ, оприлюдненій у понеділок, 19 березня. «Євросоюз висловлює безумовну солідарність зі Сполученим Королівством, включаючи зусилля Британії притягнути до відповідальності відповідальних за цей злочин», — наголосили глави МЗС країн-членів. У документі зазначається: союз «надзвичайно серйозно сприйняв оцінки уряду Великої Британії про те, що з високою ймовірністю відповідальною за атаку є Росія». «ЄС закликає Росію терміново відповісти на запитання, порушені Британією і міжнародним співтовариством, і забезпечити негайне, повне і всеосяжне розкриття своєї програми «Новачок» для Організації із заборони хімічної зброї», — зазначили представники Євросоюзу. Нагадаємо, що 5 березня в Солсбері внаслідок дії невідомої небезпечної речовини серйозно постраждали дві особи: колишній подвійний агент, екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль, який у 2010 році отримав притулок у Великій Британії. Наразі постраждалі перебувають у критичному стані. Через тиждень після інциденту британський прем’єр Тереза Мей заявила, що відповідальність за отруєння, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що постраждалі були отруєні нервово-паралітичною речовиною групи «Новачок», яка розроблена у РФ.

У раді зареєстровано законопроект про заборону зброї

В приміщеннях Верховної ради України та інших органів влади, що перебувають під державною охороною право на зброю матимуть тільки працівники державної охорони. Відповідний законопроект № 8155 зареєстровано в парламенті. За словами одного з ініціаторів проекту, спікера Андрія Парубія заборона на зброю стосуватиметься і самих народних депутатів. В цілому ж цього пленарного тижня Парламент розглядатиме питання бюджету, екологічної політики, містобудування, реформування Верховної Ради України. У вівторок розглядатимуться питання бюджетної політики та пакет законопроектів з питання промислової політики та підприємництва.  На середу, традиційно, заплановано питання ратифікації. У четвер — розгляд питань будівництва та містобудування, питання екологічної політики. Окрім цього,  пропонується також розглянути питання  реформування Верховної Ради. А що ж стосується закону про Антикорупційний суд, Андрій Парубій сподівається, що Рада зможе вийти на його прийняття або у тиждень перед Великоднем, або в перший післясвятковий пленарний тиждень.

Бюджет Одеси за 2017 рік. Представлено звіт

Департамент фінансів Одеської міської ради публічно представив звіт про виконання бюджету за 2017 рік. Скільки склали доходи, витрати, а також на що пішли кошти, розповіла заступник мера Світлана Бедрега. Детальніше про важливі для одеського бюджету цифри за минулий рік — дізнаєтеся далі.

Чи згодні одесити з новими правилами вступу до школи?

Міністерство освіти і науки України розмістило на своєму сайті для публічного обговорення проект Порядку зарахування учнів до державних та комунальних закладів освіти. Головне нововведення — дітей пропонують приймати до шкіл не по розуму, а за пропискою, скасувавши конкурсні відбори. Невже тепер усі навчальні заклади, навіть гімназії, будуть в однакових умовах? І середня освіта в Україні дійсно стане зовсім середньою? Проект Порядку зарахування ще проходить обговорення. Пропозиції та зауваження можна відправляти до 25 березня на електронну адресу. А зауважень чимало, в чому ми переконалися, опитуючи батьків.

Комментарии закрыты