Нове свято Збройних сил України
Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про встановлення в Україні Дня Десантно-штурмових військ Збройних Сил України», який відзначатиметься щороку 21 листопада. Про це Глава держави повідомив під час урочистої церемонії перейменування Високомобільних десантних військ у Десантно-штурмові війська Збройних Сил України. Петро Порошенко зазначив, що сьогодні в Україні також відзначають день Собору Архистратига Михаїла, а цей святий є небесним покровителем українських десантників. Він зауважив, що десантники отримали берети нового зразка із новим знаком. Глава держави також повідомив, що як Верховний Головнокомандувач прийняв рішення змінити назву Високомобільних десантних військ, відійти від радянсько-російської абревіатури ВДВ. «Бо російські «ВДВ» від літа 2014 року беруть безпосередню участь в окупації українського Донбасу і кримські «зелені чоловічки» – то теж вони»,- підкреслив він. Президент постановив запровадити нову назву – Десантно-штурмові війська Збройних Сил України.
День Гідності та Свободи відзначають в Одесі
21 листопада в день Гідності та Свободи в Одесі відбулась церемонія покладання квітів в парку Шевченка. Біля пам’ятника Кобзарю зібрались керівництво області, міста на чолі з мером Геннадієм Трухановим, представники різних родів військ Збройних Сил України, духовенство та громадськість. Це свято — День Гідності та Свободи — засновано в 2014 році. Відзначається 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої в 2004 та Революції Гідності — в 2013. Його також називають наступником свята Дня Свободи, що відзначалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005—2011 роках. Потім воно було скасовано наказом Януковича, а 13 листопада 2014 року Президент Петро Порошенко підписав указ про відзначення 21 листопада Дня гідності та свободи.
Енциклопедія Куяльницького лиману
Проблеми Куяльницького лиману, пов’язані з катастрофічним погіршенням його стану, обговорювали провідні науковці, політики, фахівці в галузі охорони оточуючого середовища одеського регіону. Приводом для зустрічі стала презентація першого тому енциклопедії Куяльницького лиману, яка побачила світ за підтримки одеської обласної ради та почесного громадянина Одеси та області Сергія Гриневецького.
Віце-прем’єр провів зустріч з делегацією Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи
Віце-премєр-міністр Геннадій Зубко провів зустріч із з делегацією Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. Кожна подібна зустріч, за словами Зубка, є вкрай важливою, адже переймання європейського досвіду стосовно процесів децентралізації, роботи місцевої влади — своєрідна маршрутна карта для української сторони. Геннадій Збуко відзначив, що в ході зустрічі українська сторона розповіла про хід реформи децентралізації в Україні та отримала низку рекомендацій стосовно її впровадження, які будуть використовуватись протягом наступного року. Власне в 2018 до України прибуде моніторингова місія Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи.
У Німеччини три тижні для виходу з політичної кризи
Глава відомства федеральної канцлерки Німеччини Петер Альтмаєр заявив, що у політичних партій є три тижні, аби визначити, чи зможуть вони сформувати стабільний уряд і витягнути Німеччину з політичного глухого кута. Про це повідомляє Reuters. За його словами, консерватори Меркель, які здобули перемогу на парламентських виборах, отримали мандат на управління, тому сторони, що беруть участь у коаліційних переговорах, повинні взяти на себе відповідальність і зібратися, щоб сформувати уряд. Цього тижня президент Німеччини, який напередодні закликав коаліціантів продовжити переговори, зустрінеться з лідерами ключових партій, зокрема, із «Зеленими» та «Вільними демократами» у вівторок. Нагадаємо, блок Ангели Меркель, партії «Зелені» та «Вільні демократи» не домовилися про формування коаліції після місяця переговорів, після чого у Бундестазі заговорили про можливість перевиборів до Великодня. Канцлерка Німеччини Ангела Меркель віддає перевагу повторним виборам перед формуванням уряду меншості
Європейські агентства полишають Лондон
Європейське банківське управління і Європейське агентство лікарських засобів йдуть з Лондона. Рішення обидві організації прийняли в зв’язку з майбутнім виходом Великобританії з Євросоюзу. Фінансисти перебираються в Париж. Французька столиця стала одним з семи міст, які намагалися переманити до себе Європейське банківське управління. Це міждержавне агентство, створене в 2011 році, відоме своїми стрес-тестами для банків, мета яких — уникнути повторення фінансової кризи 2008 року. На обидві організації працюють близько тисячі осіб. Для лондонського Сіті це 1000 втрачених робочих місць. Європейське агентство лікарських засобів перебирається в Амстердам. Столиця Нідерландів, таким чином, розбагатіє на 900 чиновників в області медичного регулювання. Вибір нових місць розташування двох агентств був зроблений з підсумку складної системи подачі голосів. Уже відомо, що Сіті втратить близько 10.000 робочих місць у сфері фінансів. Згідно з опитуванням «Рейтер», якщо Вестмінстер не зможе домовитися з Брюсселем про участь в спільному ринку, всі ці позиції будуть передислоковані в інші країни Євросоюзу. Тим часом, фінансовий сектор становить близько 12% від ВВП Великобританії. Зате податків він генерує більше, ніж будь-який інший сектор економіки.