Перші 16 заручників передані українській стороні
Перші 16 українських заручників уже передано терористами «ЛНР» представникам України на місті обміну у Донецькій області, серед них — Владислав Овчаренко, Валентин Богдан, Артем Ахмеров та Едуард Неделяєв. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на телеканал “Прямий”. Зазначено, що під час зустрічі з боку терористів прибули три автобуси. «В одному з них перебували українські заручники, у другому — представники пропагандистської російської преси. У третьому — озброєна охорона», — розповідають журналісти з місця події. Обмін полоненими за формулою «306 на 74» розпочався близько 14:30, при цьому частина із сепаратистів відмовились від передачі в окремі райони Донецької та Луганської областей і заявили про бажання залишитися на українській стороні. Керівництво держави зустріне українських заручників, звільнених з полону, на території військового майданчика аеродрому «Бориспіль». Про це йдеться на сайті Міністерства оборони України. Всім визволеним та членам їх родин буде надана допомога. Про це на засідання Кабміну заявив прем’єр Володимир Гройсман.
Уряд затвердив фінплан ОПЗ на 2018 рік
Кабмін затвердив фінансовий план «Одеського припортового заводу» на 2018 рік. Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду, передає РБК-Україна. Фінплан затверджено з чистим прибутком 174,2 млн гривень. Документом передбачено, що чистий прибуток ОПЗ від реалізації продукції в 2018 році складе 3,4 млрд гривень, що в 1,5 рази менше, ніж в 2016 році і 1,4 рази більше, ніж планується отримати в поточному році. При цьому валовий прибуток запланований в сумі 447,9 млн гривень. «У проекті фінансового плану на 2018 рік передбачено, що виробничі потужності підприємства будуть працювати в режимі повного завантаження, тобто будуть працюватимуть два агрегати аміаку і два агрегати карбаміду», — сказано в пояснювальній записці.
80 % одеситів проти зносу пам’ятника Катерині ІІ
80 % одеситів проти демонтажу пам’ятника Засновникам Одеси на Катерининській площі. До такого висновку на підставі соціологічного опитування прийшли фахівці інформаційно-дослідницького центру «Пульс». Фахівці якого провели репрезентативне соціологічне опитування жителів Одеси (від 18-ти років і старше) в техніці «віч-на-віч». В рамках дослідження було опитано 800 осіб -чоловіків і жінок різних вікових категорій і освіти, що мешкають в усіх районах Одеси. У зв’язку з цим, на думку соціологів, вони представляють досить точну модель дорослого населення міста, а похибка вибірки не перевищує 2,6% .Респондентам ставилося запитання: «Чи підтримуєте чи ні судовий позов асоціації козацьких товариств« Січ »з вимогою знести пам’ятник імператриці Катерині і її сподвижникам — засновникам Одеси на Катерининській площі?». Нагадаємо, 27 грудня в Одеському апеляційному адміністративному суді розпочалось слухання справи за позовом Асоціації козацьких товариств «Січ» про демонтаж пам’ятника Засновникам Одеси. Наступне засідання відбудеться другого лютого. Глава юридичного департаменту Одеської міськради Інна Попівська розповіла про хронологію судових розглядів щодо пам’ятника Засновникам Одеси.
В Одеській єпархії привітали дітей з родин переселенців та багатодітних сімей
26 грудня під час святкувань з нагоди дня святого Миколая, з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського та Ізмаїльського, в Одеській єпархії пройшов святковий захід для дітей з сімей біженців зі сходу України та з багатодітних одеських сімей.
В Україні посилюють відповідальність за незаконну парковку
21 грудня депутати Верховної Ради України підтримали проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів». Про наведення порядку на місцях для паркування, посилену відповідальність водіїв та нові повноваження органів правопорядку — далі в нашому сюжеті.
У Таїланді вшанували пам’ять жертв «різдвяного цунамі»
Тисячі людей в різних містах Таїланду вшанували пам’ять жертв так званого «різдвяного цунамі» — найбільш смертоносного в сучасній історії. 13 років тому воно обрушилося на Таїланд, Індонезію, Індію та Шрі-Ланку. Підводний землетрус в Індійському океані магнітудою понад дев’ять балів призвів до утворення хвиль, висота яких досягала десятків метрів. Вони змітали все на своєму шляху і призвели до руйнувань навіть за тисячі кілометрів від епіцентру. Жертвами цунамі стали понад 230 тисяч осіб з 40 країн світу, в тому числі з Росії. Це був розпал курортного сезону, тому серед загиблих багато іноземців. Точне число жертв досі не встановлено, і навряд чи коли-небудь буде відома остаточна цифра: тіла багатьох людей віднесло в океан. Мільйон людей залишилися без даху над головою.
Екс-президент Перу Альберто Фухіморі звернувся до співгромадян, попросивши у них вибачення за всі свої провини. З лікарняного ліжка, де він зараз перебуває на лікуванні після помилування, підписаного чинним перуанським президентом Педро Пабло Кучинським, тяжкохворий Фухіморі заявив: «Результати діяльності мого уряду, з одного боку, були добре сприйняті. Але визнаю, що, з іншого боку, частину моїх співвітчизників я розчарував. У них я прошу вибачення від усього серця «. Екс-глава держави подякував нинішньому за рішення помилувати його в зв’язку зі станом здоров’я: «Важкий вчинок президента зобов’язує мене на новому етапі мого життя рішуче підтримати його заклик до примирення», — сказав Фухіморі.