В Україні оприлюднили судову реформу

В Україні офіційно оприлюднили судову реформу. У вівторок, 28 листопада, в Закон опублікували в «Голосі України». Як відомо, закон набере чинності з дня початку роботи Верховного суду. Нагадаємо, що документ визначає Верховний суд як єдину касаційну інстанцію в Україні та передбачає введення нового порядку розгляду ним справ. Крім цього, у судовій сфері буде створено єдину систему електронного судочинства. Вона має спростити комунікацію із судом та зменшити витрати на утримання судової системи. Загалом же закон запроваджує нові правила судового процесу в цивільному, господарському, адміністративному судочинстві, а також вносить деякі зміни до правил кримінального процесу. Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада України ухвалила судову реформу. Таке рішення підтримали 234 парламентарі. Розгляд законопроекту тривав 7 пленарних днів, оскільки до нього було подано більше 4 тисяч поправок.

Українці за 2 роки можуть отримати безвіз зі 100 країнами

За два роки Україна спрощить візовий режим зі ста країнами, що дозволить громадянам нашої держави вільно пересуватись світом, а також іноземцям відкрити для себе Україну. Відповідну заяву на Національному експертному форумі «Україна у прагненні до рівноваги» заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін. Він нагадав, що окрім отриманого спрощеного візового режиму з ЄС Україна наразі веде відповідні переговори із понад 20 країнами.

Експорт української аграрної та харчової продукції з початку року склав $ 14,7 млрд

За 10 місяців поточного року експорт української аграрної та харчової продукції сягнув позначки у $ 14,7 млрд. Це на 22,7% або $ 2,7 млрд  більше порівняно з відповідним періодом 2016 року. Про це повідомила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, передає прес-служба відомства. При цьому імпорт збільшився на 8% та склав $ 3,6 млрд. Ольга трофімцева додала, що трійку країн лідерів серед імпортерів української аграрної продукції сформували Індія (11,3% від загального експорту), Єгипет (7,5%) та Нідерланди (6,9%). До країн Азії  експортували понад 42% вітчизняної продукції, до країн ЄС – 31,9% і до країн Африки — 14,7% .

Цього року на інклюзивну освіту вперше виділено 210 млн грн, — Розенко

У цьому році для підтримки розвитку інклюзивної освіти у Державному бюджеті вперше передбачено цільові видатки у сумі майже 210 млн гривень. Про це у ході засідання Ради у справах осіб з інвалідністю заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, передає Урядовий портал. За словами Павла Розенка, у порівнянні з попереднім 2016/2017 навчальним роком на 53% збільшилася кількість учнів в інклюзивних класах (до 4 180 осіб) та на 7% (до 5 669 осіб) збільшилася кількість учнів з особливими потребами, для яких навчально-виховний процес організовано у спеціальних класах загальноосвітніх шкіл за місцем проживання дітей. Також Віце-прем’єр-міністр зазначив, що більш ніж на 22% збільшилася мережа загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із складними порушеннями розвитку (навчально-реабілітаційних центрів) та відповідно учнів у них. Такі дії на державному рівні сьогодні необхідні, додав Розенко. Адже в порівнянні з 80-ми чисельність інвалідів в Україні зросла вдвічі — з 3 до 6 %.

«Одеська залізниця» зазнала збитків на 6 млн 342 тис. грн

З початку року через сплеск злочинності і дії розкрадачів «Одеська залізниця» зазнала збитків на 6 млн 342 тис. гривень, що на мільйон більше, аніж за той же період минулого року. Про це повідомляється на інформаційному порталі Укрзалізниці. При цьому кількість випадків розкрадання майна магістралі збільшилась у 1,5 рази до 600 випадків. «Особливо гостро постає питання збереження залізничного обладнання, що є важливим для  забезпечення безпеки перевезень», зазначено в повідомленні. Так лише з 26 жовтня по 22 листопада в межах станцій Одеса-Головна, Одеса-Застава-I, Одесса-Застава-II та прилеглих перегонів зафіксовано 19 випадків несанкціонованого втручання в роботу інфраструктури господарства сигналізації та зв’язку, які призвели до затримки руху кількох десятків поїздів та збитків в розмірі 179 тис. грн.

В Одесі затримали неповнолітнього автовикрадача

Одеські правоохоронці затримали неповнолітнього викрадача авто, повідомляє прес-служба обласного управління Нацполіції. Власник «Жигулі» звернувся до Портофранківського відділення із заявою про викрадення машини з вулиці Балківської. У ході розшукових заходів вказаний автомобіль помітив патруль батальйону поліції особливого призначення на Заболотного, біля Одеської обласної клінічної лікарні. Усередині знаходилися невідомі особи, водій поводився неадекватно та створював на дорозі аварійну ситуацію, зазначають правоохоронці. На неодноразові заклики зупинитися — не реагував. Тож працівники поліції почали переслідування. Невдовзі зловмисники покинули машину і продовжили тікати пішки. Врешті решт був затриманий 16-річний юнак, який зізнався в скоєному правопорушенні. Як з’ясувалося, на момент затримання правопорушник вже був фігурантом у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом викрадення автомобіля. Проте це його не зупинило, і він скоїв новий злочин.

Правила безпеки у зимовий період

У травні 2011 року Україна приєдналася до Глобальної ініціативи Організації Об’єднаних Націй – Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху, яка покликана вирішити одну з найбільших проблем людства – проблему масової смертності та травматизму на дорогах. На жаль, для України ця проблема є надзвичайно гострою, про що свідчить велика кількість дорожньо-транспортних пригод і їхні тяжкі наслідки. Високий рівень смертності на дорогах і мільярдні збитки від ДТП несуть пряму загрозу національній безпеці країни, що нарешті визнано й на офіційному рівні, а особливо в зимовий період. Тому як треба себе поводити на дорозі в зимовий період щоб уникнути неприємностей — дивіться у нашому сюжеті.

«Ты побежишь
«. У Sport Socium відзвітували щодо роботи за рік

Sport Socium — безкоштовний соціальний проект, в рамках якого два рази на тиждень для всіх охочих проводяться тренування під керівництвом тренерів. За 2017 рік Sport Socium провели багато заходів, серед яких: пробіжка на честь Гуморини, забіг у вишиванках на честь Дня Незалежності, встановлення рекорду України по масовому виконанню вправи «планка» у день святкування Дня фізкультури та спорту та багато відкритих тренувань. Також діяльність спільноти включає безкоштовні освітні лекторії і біговій клуб, для всіх учасників якого застосовується диференційований підхід, аби біг був у радість. Двері клубу відкрити для всіх —  тих, хто має досвід тренувань і тих, хто ніколи цього не робив. У систему тренувань в клубі входить не тільки біг, що ж ще — організатори розкажуть на презентації проекту, яка відбудеться 2 грудня за адресою Жуковського, 9 у просторі IQSpace.

Комментарии закрыты