Викраденних
rong> двох жінок шукають в Одесі 8 років поспіль
Вже дев’ятий рік поспіль Віктор Цой, громадянин Киргизстану, шукає викрадених у 2010-му році в Одесі дружину та доньку. У 2015-ому році справа вийшла на новий етап, і сьогодні, 3-го квітня до одного з відділень поліції приїжджав один з підозрюваних. Саме через це під стінами відділення відбувся пікет. Про подробиці заходу і велику трагедію Віктора Цоя — дізнаємось просто зараз.
Відкриття музею в ОНАХТ
30 березня Одеська національна академія харчових технологій гостинно розкрила двері майбутнім абітурієнтам. Презентації факультетів, виступи самодіяльності та спілкування з викладачами і студентами чекали на гостей. Визначною подією стало відкриття в цей день в ОНАХТ унікального для України музею кріогенної техніки. Що привело абітурієнтів до академії та левітація на очах в знімальної групи — далі у сюжеті Надії Фоміной.
Рада відмовилася скасовувати е-декларації для громадських активістів
Верховна Рада відмовилася ухвалити законопроект №6271 та президентський №6674, якими пропонувалося скасувати подання е-декларацій антикорупційними громадськими організаціями. За ухвалення законопроекту №6271 проголосувало 156 депутатів, за законопроект № 6674 — 157 за мінімально необхідних 226-ти. У законопроекті, серед авторів якого, зокрема, голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, пропонувалося внести зміни до статей 3, 46 закону «Про запобігання корупції» та вилучити з переліку суб’єктів, на яких поширюються дія цього закону, представників громадських об’єднань, наукових установ, навчальних закладів, експертів, які входять до складу конкурсних комісій, громадських рад, рад громадського контролю, що утворені при державних органах та беруть участь у підготовці рішень з кадрових питань, підготовці, моніторингу, оцінці виконання антикорупційних програм. Окрім того, документ передбачав вилучення із цього переліку осіб, які отримують кошти, майно в рамках реалізації в Україні програм (проектів) технічної або іншої, в тому числі безповоротної, допомоги у сфері запобігання і протидії корупції. Відповідно до цього законопроекту пропонувалося зобов’язати громадські об’єднання, загальний річний дохід якого перевищує 300 прожиткових мінімумів, оприлюднювати щороку до 1 квітня року інформацію про: персональний склад керівних органів; загальну суму отриманих доходів, у тому числі в рамках реалізації в Україні програм (проектів) міжнародної технічної або іншої допомоги, та перелік суб’єктів, від яких за рік отримано доходів на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня звітного року.
Отруєння Скрипаля після отримання доступу до банківського рахунку
Дочка екс-полковника. ГРУ Сергія Скрипаля Юлія була отруєна разом зі своїм батьком через кілька днів після отримання доступу до «секретного банківського рахунку» в розмірі 150 тисяч фунтів стерлінгів. Про це у вівторок, 3 квітня, повідомляє британське видання Daily Mirror. За даними газети, ці гроші стали виручкою від продажу будинку у Великобританії, що належав її брату Олександру і його колишній дружині Наталії. Олександр в минулому році помер «при нез’ясованих обставинах» в Санкт-Петербурзі, уточнює видання. Відзначено, що Наталя, яка зараз заміжня за тренером з тенісу, продала будинок і виплатила половину суми колишньому чоловікові. Видання відзначає, що Юлія отримала доручення на використання рахунку, зареєстрованого на Олександра, ще в кінці лютого — від свого батька Сергія Скрипаля. За інформацією британської газети, зараз гроші знаходяться в одному з російських банків.
У Франції протестують залізничники
Французькі залізничники, в знак протесту проти реформ президента Еммануеля Макрона, мають намір на три місяці різко обмежити рух поїздів у всій країні. У вівторок, 3 квітня, почався один з найбільших в історії країни страйків, повідомляє The Local. В національній залізничній компанії SNCF, попередили, що страйк призведе до скасування 88% міжміських рейсів Intercite, до 70% регіональних поїздів TER. Скасують і частину міжнародних рейсів, зокрема, буде порушено рух до Брюсселя і Лондона, а також Німеччини та Голландії. Очікується, що транспортний колапс триватиме два дні — 3 і 4 квітня. Надалі працівники французької залізниці планують виходити на роботу тільки два дні з п’яти на тиждень — і так протягом трьох місяців, до кінця червня. Таким чином залізничники протестують проти нових реформ президента Франції Еммануеля Макрона, згідно з якими залізничники втратять свій пільговий статус і будуть прирівняні до звичайних найманих працівників. Реформи президента спричинять страйки і в інших галузях. Про протести оголосили енергетики, газовики, працівники комунальних служб і національний авіаперевізник Air France. На вулиці вийшли також студенти, пенсіонери і представники профспілок.